Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na budově rumburského městského úřadu se objevily na protest hrábě

hrabe

A nebyly jen jedny. A také nešlo o žádný kanadský žertík ze strany obyvatel. Zkrátka místo vlajek se v nástavcích objevily hrábě. Hrábě jako symbol odporu proti hrabivosti větších územních celků, kvůli kterým se obcím celkově nedostává tolik financí z evropských fondů, kolik by mohlo.

Recesistický kousek s vážným podtextem, to je to pravé pojmenování aktu. Sdružení místních samospráv, Spolek pro obnovu venkova a další seskupení vyjednávají s vládou a ministerstvy o novém nastavení eurofondů pro regiony na rozmezí let 2014-2020. Jednání o budoucích parametrech a podmínkách pro čerpání evropských fondů bude pokračovat po několik následujících týdnů. S hráběmi se mělo původně 15. 5. i demonstrovat, nakonec ale došlo ke shodě a k malému posunu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj a Sdružením místních samospráv, proto byla demonstrace zrušena, výzva k vystrčení hrábí ale pokračovala.

Starostové žádají touto cestou vládu a ministerstva o více prostředků z evropských fondů pro samostatné regiony a venkov, než kolik jich dostávali doposud. Obce a menší města totiž získávaly, ve srovnání s městy většími, peněz velmi málo

Sdružení místních samospráv také vymyslelo motto: „Náš stát nezbohatne, pokud jeho obce zchudnou!“   

pem

Tisk Tisk | E-mail E-mail