Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěch mladých zdravotníků ze ZŠ U Nemocnice

soutez

Stalo se již tradicí, že se naše škola pravidelně několik let účastní okresní zdravotnické soutěže pořádané Českým červeným křížem Děčín. Stejně jako loni jsme domů opět přivezli zlato a stříbro! V sobotu 18. 5. v Jílovém u Děčína soutěžilo z několika škol děčínského okresu deset družstev žáků z prvního stupně a osm družstev žáků z druhého stupně. Tentokrát nás však zaskočilo nepříjemné, velmi deštivé počasí. Malí zdravotníci se ale nenechali nepřízní počasí zaskočit a svědomitě plnili úkoly na všech stanovištích, která byla připravena v areálu rekreačního střediska Mír i v přilehlém lese. Figurantům, kteří vypadali jako zranění, soutěžící ošetřovali tepenné a žilní krvácení, zlomeniny, popáleniny, museli si poradit s bezvědomím, předváděli transport raněných a ve volných disciplínách poznávali rostliny, zvířata a dopravní značky.

Naši školu opět reprezentovala tři družstva z prvního stupně, která si vyzkoušela svoje vědomosti a dovednosti získané během školního roku ve zdravotnickém kroužku. Pohár a spací pytel za první místo převzali Janoušová, Marešová, Opltová, Amgalan a Malá, radost z poháru za druhé místo mělo družstvo, ve kterém byli Čížková, Jäckelová, Nykodýmová, Michelová a Jeřábek. Báječně si vedl i tým, který skončil na pátém místě. Byly v něm třeťačky Semerádová, Sadivová, Coblová a Čížková a žákyně páté třídy Hlaváčková. Jejich výkon byl skvělý především proto, že na zdravotní kroužek chodí prvním rokem a zkušenosti teprve nabírají.

Všem malým zdravotníkům patří velký dík za reprezentaci školy a houževnatost v práci. Vítěznému družstvu přejeme úspěch i v krajském kole, které proběhne v Chomutově koncem měsíce.

Škoda, že se okresní soutěže účastní tak málo škol. Každý žák by měl mít alespoň základní zdravotnické znalosti, které jsou důležité pro každodenní život.

Mirka Macková

Tisk Tisk | E-mail E-mail