Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 30. 7. 2013 | Nezařazené

Motokros na Stříbrnce

V sobotu 8. 6. se ve Šluknově na motokrosové trati  Stříbrnka pořádaly závody Janečkova seriálu v motokrosu. Na čtvrtý závod letošní sezóny se sjelo více než osmdesát závodníků jak z ČR, tak i z Německa a Polska.

Příprava na nejpočetněji obsazený závod v děčínském okrese  začala pár měsíců před samotným startem závodníků. Finanční zabezpečení závodů, záchranáři, hasiči a další, ale největší starostí bylo počasí, které se nakonec umoudřilo a v době povodní dovolilo těžké zemní technice upravit závodiště.

Na výborně připravené trati, kterou v průběhu závodů neponičil ani vytrvalý déšť, proběhlo mnoho sportovních soubojů, které se přítomným divákům musely líbit. I letos na obávaném „dvouskoku“ podél lesa, který měří  více než dvanáct metrů bylo mnoho pádů, ale se šťastným koncem, takže nemuseli zasahovat záchranáři. Nejvíce obdivu patřilo samozřejmě nejmladším závodníkům za jejich odvahu bojovat s bezedným bahnem a Robertu Kešnerovi na veteránském  stroji  značky ČZ, která tak trochu vrátila diváky do historie úspěchů československého motokrosu.

Pochvala patří především pořadatelům, dobrovolným pomocníkům a městu Šluknov, které tradiční motokrosové závody podporuje a bez kterých by se tento závod nepodařilo uspořádat. Pořadatelé děkují sponzorům.

Výsledky:

kategorie 60 ccm: Emil Jung

kategorie 80ccm: Jiří Pokorný

kategorie 125ccm: Miroslav Škaloud

kategorie licence: Daniel Opt

kategorie 500ccm: Jan Rieger

Kategorie veterán: J. Mikula

kategorie ČZ: Petr Sigmund

kategorie ČZ klasik: Robert Kešner

 

Jaroslav Jelínek

(redakčně upraveno)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail