Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti z varnsdorfské Základní školy Východní obdarovaly opět rumburskou nemocnici

Velké poděkování společnosti Lužická nemocnice a poliklinika, a. s. Rumburk patří dětem ze Základní školy Východní ve Varnsdorfu, vedeným paní učitelkou Alenou Smetanovou. Již potřetí věnovaly dětskému oddělení rumburské nemocnice finanční dar, tentokrát ve výši osm tisíc korun.

Děti ze Základní školy Východní se svými maminkami totiž tradičně pečou a spoří. Každý měsíc jedna třída doma napeče dobroty, vytvoří z nich malé svačinky a pak je prodává spolužákům ve škole. Děti se poté rozhodnou, komu peníze věnují. Dne 31. 5. proto přijely i s paní učitelkou Smetanovou do Lužické nemocnice a předaly naspořenou finanční částku těm nejmladším pacientům, tedy z dětského oddělení. Děti přivezly nejen finanční dar, ale také dobroty, které doma připravily. Na oplátku na ně čekala odměna v podobě drobného dárku a prohlídky nemocnice, která všechny velice zaujala. Děti měly možnost prohlédnout si místa, kam se běžně nedostanou. Viděly rentgenové pracoviště, kde je nejvíce zaujal přístroj CT, zvaný tunel. Nakonec navštívily novorozenecké oddělení, kde se většina z nich narodila.

Nemocnicí děti provázeli náměstek ředitele Petr Urban, vrchní sestra dětského oddělení Jitka Hřibalová a manažerka kvality péče Erika Drahotová.

Velice si vážíme této úžasné aktivity a paní učitelce Aleně Smetanové, jejím dětem a maminkám touto cestou srdečně děkujeme.

Za vedení Lužické nemocnice a polikliniky, a. s.

Erika Drahotová
manažerka kvality péče

Tisk Tisk | E-mail E-mail