Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Opilou dívku zachraňovali v parku

Dva strážníci se 25. května před osmou hodinou večerní po přivolání vydali do parku u Nerudovy ulice, aby se postarali o podnapilou nezletilou dívku, která ve svém stavu nebyla schopna návratu domů do Jiříkova, ba dokonce ani komunikace s ostatními.

Když hlídka dorazila na místo, spatřila dvě dívky a jednoho chlapce, kteří se snažili svou opilou kamarádku přivést k vědomí. Strážníci raději zavolali záchrannou službu, jejíž sloužící posádka dopravila dívku do rumburské nemocnice, a tři účastníky incidentu požádali o prokázání totožnosti, přičemž zjistili, že chlapec je zletilý, dvě dívky ne. Přivoláni byli i policisté z obvodního oddělení Policie České republiky, aby u těchto tří mladých lidí, kteří v parku zůstali, provedli dechovou zkoušku. Mladý muž měl v krvi 1,20 promile, jedna ze slečen o něco méně a druhá byla naprosto střízlivá. Policisté vyloučili podezření z trestného činu a případ přenechali městským strážníkům.

Ti následně zjistili, že opilou dívku potkali tři zmínění ve Sportbaru na Lužickém náměstí a vzali ji ven, protože se jim nelíbilo, v jakém stavu se nachází. V plánu měli zdravotní procházku do nedalekého parku.

Rumburští strážníci se spojili se strážníky z Jiříkova a poprosili je o vyrozumění rodičů podnapilé dívky, aby věděli, že je jejich dcera v nemocnici v Rumburku.

Výsledky dechových zkoušek se v brzké době dostanou do rukou pracovníků z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, kteří budou věc řešit v rámci svých kompetencí.                                                                                                     pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail