Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Školní akademie Tyršovky poprvé v rumburském domě kultury

8a

Každoročně se od poloviny dubna na Základní škole v Tyršově ulici nemluví o ničem jiném než o školní akademii, a ani letos tomu nebylo jinak. Letos se již počtrnácté konaly dvě tradiční, i když trochu jiné školní akademie. Po připomínkách ze strany učitelů, dětí i rodičů jsme se rozhodli, že akce přesuneme z auly školy do velkého sálu Domu kultury Střelnice Rumburk. Zpočátku samozřejmě panovaly obavy, jak to technicky zvládneme, ale po prvním vystoupení bylo jasné, že by vše mělo proběhnout v pořádku.

Akademie prvního stupně se konala 23. května, a to hned dvakrát. Ráno bylo vystoupení pro děti, odpoledne pro rodiče. Žáci z prvního stupně si připravili dramatizace písniček a pohádek, taneční vystoupení, přednesy básniček nebo cvičení aerobiku. Odpoledne sál praskal ve švech. Na své i cizí ratolesti se přišly podívat téměř čtyři stovky lidí, na některé nezbyla ani volná místa. Představení malých dětí se velmi líbilo a vykouzlilo na tvářích upřímné úsměvy.

Týden na to se konala školní akademie druhého stupně s téměř totožným scénářem. Dopoledne děti s nadšením povzbuzovaly své spolužáky v jejich výkonech, odpoledne byl velký sál domu kultury znovu naplněný příbuznými a kamarády, a to ještě více než týden předtím. Humorné scénky střídaly písničky, aerobik, taneční vystoupení, představil se i flétnový soubor. Netrpělivě však všichni čekali na tradiční loučení žáků devátých tříd, které bylo velmi dojemné a bylo ukončené závěrečnými děkovnými projevy a předáním symbolických klíčů od školy z rukou deváťáků žákům osmých tříd. Ale abychom nekončili smutně, v závěru celé akademie se snesla od stropu velká spousta barevných nafukovacích balónků.

Obě akce se setkaly s velkým úspěchem, zhlédlo je více než osm set diváků, což jsme ani nečekali. Velké poděkování patří především učitelům a žákům, kteří se na organizaci akademií podíleli, samozřejmě také moderátorům z řad dětí i Domu kultury Střelnice Rumburk, který nám vyšel ve všem vstříc a zajistil pro nás vyhovující podmínky. Věříme, že se opět za rok budeme moci na Střelnici s naším vystoupením vrátit.

Jana Masařová


Tisk Tisk | E-mail E-mail