Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovský zámek o víkendu ožil díky ochotníkům v dobových kostýmech

Projekt nazvaný Společně bránou do Čech byl podpořen z Programu rozvoje venkova ČR. Cílem projektu je rozvoj venkovského cestovního ruchu, zvýšení soudržnosti obyvatel mezi oběma regiony, tvorba nových nabídek v oblasti cestovního ruchu, zaměřených především na rodiny s dětmi, dále předávání nových zkušeností z propagace památek a turistických cílů.

Právě díky realizaci projektu spolupráce MAS Šluknovsko a MAS Labské skály byla malým i velkým návštěvníkům o víkendu 25. a 26. května určena oživlá prohlídka zámku ve Šluknově. Jedním z výstupů projektu jsou totiž pohádková představení na zámcích v Jílovém u Děčína a ve Šluknově. Ochotníci v dobových kostýmech budou v předem určených hodinách doprovázet návštěvníky na obou zámcích i v měsíci říjnu tohoto roku.

Divadelníci z Tisé se představili v pohádce Zvířátka a loupežnice, členové petrovického ochotnického divadla navodili dobrou náladu pohádkou O stříbrné růži. Díky ní padla na Šluknovský zámek květinová nálada, o čemž svědčí jména pohádkových postav. Kromě krále Hyacinta k nám zavítala královna Hortenzie, princezna Růžička, zahradník Petr Klíč, víla Primula, dědeček Tymián, babizna Divizna nebo dvorní dámy Fuchsie a Bromélie.

Dana Dudková
MAS Šluknovsko

Tisk Tisk | E-mail E-mail