Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ivo Dittrich se probojoval na mistrovství světa

Rumburský strážník Ivo Dittrich zazářil už v květnu, kdy se ve Starých Křečanech konalo Mistrovství České republiky v tlaku na lavici. Při této příležitosti totiž vyhrál ve své kategorii do sedmdesáti pěti kilogramů závodníka a kvalifikoval se tak na mistrovství Evropy v benchpressu na Slovensko.

Dittrich chtěl na mistrovství Evropy ve slovenské Trnavě sice uzvednout 170 kilogramů, ale především toužil po dobrém umístění. To se mu povedlo a třetí místo už mu nikdo nevezme.

Na mistrovství Evropy bronzový

Ivo Dittrich uzvedl na první pokus 150 kilogramů, na druhý pokus ještě o deset kilogramů více. To mu nebylo uznáno kvůli technické chybě. Třetí pokus neabsolvoval kvůli zranění, i tak ale jeho výkon stačil na medailovou pozici. Bronz, který vybojoval v kategorii o sedmi reprezentantech různých evropských zemí, mu otevřel dveře na mistrovství světa, které se bude konat v září v Německu.

Rumburský strážník příjemně překvapil skvělým třetím místem sám sebe, nečekal ho, protože soupeřil s opravdovými špičkami v benchpressu. „Všichni tam měli trenéra a dietologa, takže jsem si připadal trochu jako vidlák,“ okomentoval své sbírání zkušeností na mistrovství Evropy Ivo Dittrich s humorem. O to větším překvapením jeho výkon byl. Na mistrovství světa do Německa, kam se kvalifikoval, by opět rád dosáhl na jeden ze tří kovů.                                                pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail