Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jedenadvacáté zasedání zastupitelstva města mělo klidný průběh

Po klasickém zahájení starostou Rumburku Jaroslavem Trégrem a jeho nástinu toho, co se bude dít, dostala slovo místostarostka Alena Winterová a seznámila přítomné s obsahem pěti schůzí městské rady. Zmínila fakt, že úřad má nového oddávajícího Jana Sembdnera, řeč přišla také na postup odstraňování aleje z ulice Stanko Vodičky, diskuze se rozproudila při tématu veřejné zeleně, o kterou se nebude starat firma TV Facility Group, která vyhrála výběrové řízení, ale rumburský Uniles, protože vedení firmy TV Facility Group nebylo schopné dodat rozpočet týkající se prací a vedení města se částka, kterou za péči o zeleň firma TV Facility Group chtěla, zdála podezřele nízká. „Nerad bych tady měl uprostřed léta půl metru vysokou trávu a někoho, kdo bude říkat, že finance z rozpočtu byly již vyčerpány,“ argumentoval starosta Trégr.

Padla zmínka o staronové ředitelce ZŠ U Nemocnice, kterou má být i následujících šest let Romana Bušková.

Trégr dále mluvil o další etapě napravování stavu městské policie. Strážníci jsou nyní vybaveni novými botičkami, rozumějte těmi pro neposlušné řidiče, jejichž parkování není zrovna košer, strážníci před sebou také mají záchranářský kurz a zkoušky z vyhlášek a nařízení města.

Jednalo se také o novém Komunitním plánu rozvoje sociálních služeb a souvisejících aktivit Šluknovského výběžku na roky 2013 až 2017, který připravila Kostka Krásná Lípa. Komunitní plán je výjimečný v tom, že je připraven pro všech osmnáct obcí Šluknovska. Jeho obsahem je pomoc seniorům, zdravotně postiženým, lidem ohroženým sociálním vyloučením a dalším skupinám.

Nechybělo ani téma setrvání Rumburku v Euroregionu Nisa, jelikož vztahy české strany se stranou saskou jsou poněkud chladné. Je v řešení, zda se nám vyplatí v tomto uskupení zůstat.                                                                          pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail