Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezi pěti tisícovkami závodníků bojovali rumburští strážníci

Rumburští strážníci

Osm kilometrů běhu převážně do kopce se zdoláváním překážek, nošení zátěže a všudypřítomné bahno. Tak vypadal Spartan Race, který se konal v sobotu 8. 6. v lyžařském areálu Monínec u Tábora.

Čtyři odvážní rumburští strážníci se ve složení Václav Němeček, Petr Mark, Martin Stojan a Jakub Šnek do závodu zapojili jako jednotlivci i jako tým, jejich časy tedy pořadatelé v závěru sečetli a tak určili jejich celkové pořadí. Skončili na 135. příčce a za sebou nechali ještě dalších 138 týmů. Všechny jejich výsledky byly fantastické.

Na osmikilometrové trati na ně čekaly překážky a nástrahy, se kterými se museli poprat – plazení se v blátě pod ostnatým drátem, šplh na laně, tahání kovové kovadliny do kopce nebo hod oštěpem na panáka… Při každém nesplnění překážky musel závodník udělat třicet tzv. angličáků, při kterých se cvičící zvedá z dřepu do stoje a následně se vrací zpět dolů do výchozí polohy pro kliky.

Ředitel Městské policie Rumburk Václav Němeček chválil špičkovou organizaci závodu, a především svoje strážníky, na které je za jejich výkon hrdý, protože předběhli třeba týmy takových útvarů, jako je pořádková policie nebo armáda.
pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail