Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mladí judisté bojovali v Teplicích

Na závěr naší sportovní sezóny čekal judistická mláďata Krajský přebor v Teplicích, který byl naplánován jako tradičně na druhou červnovou sobotu. Sešlo se úctyhodných 111 závodníků z celého Ústeckého kraje.

Na nejvyšší turnaj mláďat se letos přihlásilo o jednu třetinu dětí více než loni, a to i s představou, že bude v jedné váhové kategorii třeba i patnáct závodníků. Turnaj používá při vlastní soutěži vyřazovací systém – tzv. pavouků s repasáží. Pro umístění na medailových pozicích to většinou znamená vyhrát minimálně čtyři zápasy a v případě jedné prohry plus další zápasy navíc. Jinými slovy KO vyřazovací systém používaný na republikových soutěžích nebo na olympiádě.

Naše výprava odvážlivců čítala osm závodníků. Tobiáš Gajdoš a Dušan Gežo obhajovali titul Přeborník kraje 2012, další buď už byli na krajském přeboru a neuspěli, nebo byli úplnými nováčky. Ambicí trenérů bylo, aby se každý pokusil vyhrát alespoň jeden zápas. Kvalitní obsazení jednotlivých skupin a první vyřazovací zápasy jen znásobily napětí a nervozitu. O to větší překvapení bylo, že prvních šest zápasů našich závodníků bylo bez prohry, z toho dokonce polovina byla ukončena na ipon před časovým limitem. Potom nastoupili naši úplní nováčci Zajícová a Zajíc, ti sice zápasy prohráli a následně ještě jeden, ale bojovali až do poslední chvíle a ukázali, že je potřeba s nimi pro příště počítat. Každý z dalších judistů vyhrál minimálně čtyři zápasy a buď prohrál až v semifinále, nebo dosáhl na příčku nejvyšší.

A jak to dopadlo? Gežo obhájil mezi dvanácti závodníky ve váze 37 – 42 kilogramů svůj titul, ve stejné váze byl také velmi úspěšný Slavík, který obsadil třetí místo. O největší překvapení se však postaral Cihlář, když po čtyřech vítězstvích získal titul přeborníka ve váze 32 – 36 kilogramů.

Naši nováčci také bodovali. Sučová po čtyřech výhrách byla mezi chlapci na druhém místě a Šich po třech výhrách a dvou prohrách nakonec na pátém místě. Pět vyhraných zápasů s jednou prohrou znamenalo tentokrát pro Gajdoše pouze třetí příčku. V semifinále se setkal se svým rivalem Učíkem z Mostu a téměř v poslední vteřině prohrál. Následně pak vyhrál s přehledem zápas o třetí pozici a získal bronzovou medaili.

Radost z úspěchu si všichni znásobili na soustředění následující víkend v našem areálu v Rumburku, kde se ze soupeřů stali kamarádi. Všichni si zatrénovali, vyzkoušeli skoky z třímetrového prkna v bazénu, horolezectví při dobývání vyhlídky Malý Stožec a v neposlední řadě nebojácnost při noční stezce odvahy. Rádi bychom touto cestou poděkovali za přízeň a pomoc všem sponzorům, Městu Rumburk a rodičům. Se všemi se rádi uvidíme v září v nové sezóně.                         JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail