Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Příběh sv. Hildegardy z Bingenu ve Filipově

Již sedmý ročník mezinárodního festivalu Varhanní duchovní hudba se bude konat v červenci a srpnu v bazilice Panny Marie pomocnice křesťanů ve Filipově. Festival přivítá vynikající hudebníky z Česka, Polska a Slovenska. Zahajovací koncert 7. 7. ve 14.00 hod. bude ve znamení gregoriánského chorálu, který bude vést dialog s varhanami. Našimi hosty budou soubor Conventus Choralis a varhaník Martin Moudrý.

Další koncert potěší milovníky slavnostní hudby. Uslyšíme trumpetistu Vladislava Kozderku a varhanici Marii Šestákovou. Sólové varhanní koncerty budou mít ve své režii v neděli 21. 7. Ludvík Šuranský a skutečnou českou interpretační špičku varhanní hudby uslyšíme 28. 7. Irena Chřibková, varhanice kostela sv. Jakuba v Praze, zahájí svůj koncert známou Toccatou a Fugou d-moll od J. S. Bacha.

Katedrálního varhaníka z Bratislavy Martina Baka uvítáme 4. 8. Redaktor Českého rozhlasu Radiožurnál a také vystudovaný varhaník, pořadatel varhanního festivalu v Teplicích, Nikola Bojčev, bude naším hostem na zajímavém koncertě dne 11. 8. Svou hrou na filipovské varhany doprovodí herečku Milenu Steinmasslovou, která poetickým způsobem seznámí posluchače s příběhem středověké světice a léčitelky sv. Hildegardy z Bingenu.

Na předposledním koncertě festivalu rozezní varhany polský varhaník Waclav Golonka. Slavnostní ukončení letošního hudebního svátku ve filipovské bazilice bude patřit spojení trubky a varhan. Nositel mnoha ocenění, uznávaný pedagog pražské AMU varhaník Josef Popelka a trumpetista Miroslav Laštovka se spolu s pořadateli těší na vaši návštěvu 25. 8.

Festivalové koncerty se konají každou prázdninovou neděli od 14.00 hodin v bazilice Panny Marie pomocnice křesťanů ve Filipově. Vstup na koncerty je volný. Těšíme se na vaši návštěvu!

Irena Trmalová
Arte Musica o. s.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail