Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

PROJEKT AKTIVIZACE RODIN V KOSTCE KRÁSNÁ LÍPA

V rámci poskytování Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi bylo od července roku 2011 podpořeno osmadvacet rodin. V současné době službu využívá sedmnáct rodin. Dvě pracovnice dochází do rodin uživatelů a podporují rodiny takovým způsobem, aby bylo dosaženo stabilního rodinného prostředí pro vývoj dítěte. Poskytují jim pomoc při řešení životní situace, podporují jejich samostatnost při zvládání problémů každodenního života.

Rodiny také mohou využívat ambulantní službu v prostorách Komunitního centra Kostka, zejména co se týče pomoci dětem v přípravě na vyučování, předškolní výchovy, volnočasových aktivit a individuálních konzultací s pracovnicemi služby v kanceláři. Pro rodiče byly uspořádány přednášky na téma vztahů rodičů s dětmi a vhodných stylů výchovy, dále přednášky o prevenci rizikového chování dětí a vzdělávání dětí, respektive o možné pomoci rodičů dětem při přípravě na vyučování, o povinném očkování a o zdravé výživě. Dětem jsou také poskytovány skupinové činnosti s prvky arteterapie.

Projekt Aktivizace rodin je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Renata Kučerová
Kostka Krásná Lípa

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail