Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští plavci reprezentovali město na třech mistrovství republiky

Na první mistrovství republiky žáků v plavání s ploutvemi a v rychlostním potápění se závodníci vydali do Nového Jičína, kde se sešlo celkem čtrnáct oddílů. Zároveň se zde konal Modrý mítink. Tohoto mistrovství se zúčastnily Klára Mazalová a Eliška Radová. Mazalová vybojovala první místo v závodě na dvě stě metrů s ploutvemi, druhé místo získala ve stejné disciplíně na poloviční trati a také na padesáti metrech PP, čtvrtá byla na 50 BiFi a na pětadvaceti metrech rychlostního potápění. Získala také druhé místo a pohár v Modrém Mítinku. Radová se ve všech disciplínách umístila do desátého místa. Obě tímto nabraly spoustu nových zkušeností. Blahopřejeme!

Druhé mistrovství republiky a zároveň Eurocup v orientačním potápění se konal na Jesenické přehradě. Závodníky zde čekala náročná trať Hvězda, kde předvedli sjíždění a sprint a museli bojovat i se studenou vodou, která měla čtrnáct stupňů, vzduch měl stupňů asi deset. Tohoto klání se zúčastnila Kristýna Cimrtová s Patrikem Radou. Přestože to bylo pro závodníky něco nového, Rada získal pohár za první místo.

Třetí mistrovství republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění se konalo ve Zlíně v padesátimetrovém bazéně. Rumburští závodníci získali dvě třetí místa a medaile za 800 a 400 metrů RP, dvakrát čtvrté místo na 100 metrů RP a PP. Kristýna Cimrtová se s Eliškou Radovou umístily na čtvrté pozici na 400 a 200 metrů PP. Pro páté místo si doplaval Jan Kotmel, který byl na 50 metrech PP třináctý, na 100 a 200 metrech PP osmý a na 400 PP pátý. Klára Mazalová se umístila na deváté příčce na 200 a 400 metrů PP, Barbora Koderová byla ve dvacítce.

Při této příležitosti děkujeme rodičům, Městu Rumburk a Domu dětí a mládeže Rumburk za podporu a přejeme všem hezké prázdniny.                         pem, cim