Školní časopis Bezevšeho opět uspěl

Tištěné noviny 13/2013 | 23. 10. 2013 | Nezařazené

Bezevšeho

Časopis Bezevšeho, který vydává SOŠ mediální grafiky a polygrafie Rumburk, kráčí i v tomto roce od úspěchu k úspěchu. Obhájili jsme vítězství v krajském kole soutěže o nejlepší školní časopis, vyhlášené Asociací středoškolských klubů ČR, což znamená postup do celostátního finále a možnost obhajoby loňského prvenství.

Prestižní akcí pro naše novináře byl pak čtvrtý ročník soutěže „Nejinspirativnější středoškolský časopis“, kterou vyhlásil Syndikát novinářů ČR. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se konalo pod záštitou senátorky Hany Doupovcové. Předsedou odborné poroty byl publicista Jaroslav Šonka. Partnery soutěže se staly Literární noviny a Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR. V rámci vyhlášení výsledků soutěže pozdravil přítomné i předseda Syndikátu novinářů ČR Adam Černý. Akce se uskutečnila v opravdu reprezentačním prostředí ve Frýdlantském salónku Valdštejnského paláce. Slavnostní ráz podpořilo hudební vystoupení studentské kapely Lipskvintet z Mladé Boleslavi.

Ze 150 přihlášených časopisů porota vybrala deset finalistů, naše škola byla jediným zástupcem Ústeckého kraje. Samotné vyhlášení nám přineslo druhé místo, za které jsme obdrželi finanční odměnu, novinářský průkaz a studijní cestu do Evropského parlamentu v Bruselu pro dva členy redakce.

Hodnotitelská komise ocenila především chuť mladých lidí zabývat se vydáváním časopisu s pozoruhodnými náměty v nadstandardní grafické úpravě a konstatovala dlouhodobou vysokou úroveň Bezevšeho vydávaného na poměrně malé škole. K tomu dodávám, že třeba právě v tom je naše síla.                             Ivo Šabata

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2013/10/23/skolni-casopis-bezevseho-opet-uspel/