Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 23. 10. 2013 | Nezařazené

Tour de Feminin volá cyklistky do sedel už po šestadvacáté

Tour de Feminin

Začátkem července se bude po Rumburku a okolí míhat jeden cyklistický dres za druhým. Závodnice z nejrůznějších zemí, ba dokonce kontinentů, si poměří síly, rychlost a vytrvalost v pěti etapách. Nad jednou z nich převzal záštitu starosta Rumburku Jaroslav Trégr.

První etapa, jejímž základním táborem bude Krásná Lípa, prověří především onu zmíněnou vytrvalost. Trasa je totiž se svými sto dvanácti kilometry nejdelší. Závodnice projedou Rybništěm, Varnsdorfem a Rumburkem, odkud zamíří hluboko do Šluknovského výběžku a podívají se do Lipové, Lobendavy, Horní i Dolní Poustevny, do Vilémova, Mikulášovic, do Brtníků a Velkého Šenova, odkud se přes Šluknov, Valdek a Rumburk vydají ještě do Rybniště a Chřibské. Z Chřibské je bude čekat perný úsek přes Doubici na Vápenku a potom sjezd do cíle v Krásné Lípě.

Především na rychlost potom bude zaměřena časovka v polské Bogatynii, kde závodnice pojedou necelých osmnáct kilometrů do Sieniawky a zpět.

Rumburku se nejvíce týká etapa s pořadovým číslem čtyři, která se bude konat 6. června. Připraven bude jeden okruh dlouhý čtyřiadvacet kilometrů, který závodnice pojedou čtyřikrát. Startovat budou na Lužickém náměstí, ze kterého pojedou po Pražské ulici na velký kruhový objezd, odkud zamíří do Krásné Lípy. Z té je čeká stoupání do Zahrad. Dále je budou moci diváci zahlédnout na Vlčí Hoře, v Brtníkách a ve Starých Křečanech, odkud pojedou téměř cílovou rovinkou na Lužické náměstí.

Po našem okolí se budou prohánět cyklistky, které závodí na vrcholové úrovni, takže se určitě bude na co dívat. Kdo ví, možná se dočkáme tak milého překvapení, jakým byla loni mistryně světa a olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která zabodovala v jízdě do vrchu.                                     pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail