Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Budoucí zdravotníci excelují v projektech

studenti rumburské školy

Studenti a studentky rumburské zdravotnické školy jsou snad jako stvořeni pro nejrůznější projekty. Studenti druhého ročníku oboru Zdravotnický asistent se spolu s učitelkami odborných předmětů v průběhu června 2013 účastnili projektu „Hurá na prázdniny“. Cílem bylo zábavnou formou upozornit děti na rizikové chování o prázdninách a prevenci vzniku nebezpečných úrazů. Děti se také dozvěděly něco o tom, jak zranění správně ošetřit. Vzdělávání mělo formu praktických ukázek v oblasti první pomoci a prevence úrazovosti na praktických stanovištích. Do projektu se zapojilo přes sto dětí. Akce se jim moc líbila a odcházely s novými poznatky.

Ve druhém pololetí uplynulého školního roku byl realizován projekt „Omalovánkou ke zdraví a bezpečí dětí“. Účastnili se ho studenti druhých ročníků oboru Zdravotnický asistent a Ošetřovatel. Cílem projektu bylo zábavnou formou upozornit děti na rizikové chování a prevenci vzniku nebezpečných úrazů. Zároveň se dozvěděly možnosti ošetření vzniklých poranění.

Student Petr Halama společně se studentkami Karolínou Pitnerovou a Ivanou Tomáškovou v červnu zrealizoval projekt „Zdravý úsměv“. S připraveným programem zmínění navštívili MŠ Komenského a MŠ Vojtěcha Kováře. Dětem zahráli divadlo o zdravém a nemocném zoubku, naučili je správné technice čištění zubů, přidali básničku k lepšímu zapamatování a odměnili je novým zubním kartáčkem. Dětem se dopoledne moc líbilo.

Od února do května se studenti zdravotnické školy a jejich vyučující setkali s více než stovkou dětí z mateřských škol. Cílem akce bylo seznámit děti se zdravotnickým prostředím, s péčí o jejich zdraví, především jim ale ukázat, že nemocnice se nemusí bát a že se sestřičkami může být i legrace. Žáci si pro děti připravili stanoviště se zdravotnickou tématikou. Učili je formou maňáskového divadla, pexesa a omalovánek. Nejvíce děti nadchl rozkládací model lidského těla, u kterého si mohly všechny orgány prohlédnout a osahat. Na konci každého stanoviště je čekala zasloužená odměna v podobě drobných hraček a sladkostí. Samotná akce byla obohacující pro všechny zúčastněné strany. Budoucí zdravotníci si vyzkoušeli komunikaci s malými dětmi a mohli své znalosti z teoretické výuky ověřit v praxi.

Všechny tyto projekty se uskutečnily za finanční podpory města Rumburk.

Nezapomněli na potřebné

Na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii Rumburk se konala také humanitární sbírka na pomoc lidem, kteří byli letos postiženi povodněmi. Sbírku uspořádali pedagogové a žáci tříd 1.ZA, 1.OŠ, 1.B, 2.ZA, 2.B a 3.ZA. Za jeden týden nashromáždili hygienické potřeby, dezinfekční a úklidové prostředky a krmení pro čtyřnohé miláčky. Sbírku na konci června odvezli do Hřenska, kde ji s pozitivním ohlasem přijal starosta Hřenska Jan Havel.

kolektiv odborných učitelek
SZdŠ a OA Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail