Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Houmr v Jiříkově už podvacáté

V sobotu 3. 8. se uskuteční jubilejní 20. ročník Houmrova triatlonu. Z rodinného hecu se s pomocí města Jiříkov stal velký uznávaný závod, kterého se účastní každý rok více než čtyři sta závodníků. Už pátým rokem je nedílnou součástí hudební festival, na kterém se vystřídaly desítky skvělých kapel a muzikantů, třeba Buty, Mňága a Žďorp, Medvěd 009, Jiří Schmitzer a mnoho dalších. Pro letošní rok nám do Jiříkova přiveze náš partner skupinu MIG 21, Ivana Mládka, Ivana Hlase, kapelu Legendy se vrací a další.

Závodit se bude, tak jako každý rok, na několika tratích a v několika věkových kategoriích. Součástí akce jsou dětské závody a aktivity o zajímavé ceny a medaile. To vše čeká i na velké závodníky, kteří si mezi sebe rozdělí celkovou finanční dotaci pět tisíc korun. Tak jako každý rok bude připravena tombola o hodnotné ceny. Ve spolupráci s městy Rumburk a Šluknov budou na trati dvě rychlostní prémie.

Naším přáním je vytvořit důstojnou oslavu dvacátých narozenin Houmra v Jiříkově. Určitě se to podaří díky aktivní účasti závodníků z celého výběžku a všem divákům, kteří každý rok povzbuzují borce na trati. A to nejen ráno na hrázi rybníka, ale po celé trati a v centru dění na fotbalovém hřišti. Pro letošní rok také vyhlašujeme soutěž o nejoriginálnější transparent a formu povzbuzování závodníků. Během závodu se také představí dechovka a mažoretky z Jiříkova. Upoutávku na letošní ročník natočili Petr Čtvrtníček a Leoš Noha. Těšíme se na setkání na startu, při fandění a při návštěvě hudebního festivalu.

Online registrace závodníků, propozice a informace o programu najdete na internetu: www.htriatlon.cz a www.facebook.com/houmruvtriatlon.

Vladislav Dykast

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail