Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužické náměstí ožilo za tónů big bandů

Big band

Typická hudba big bandů byla ke slyšení ve třech dnech na několika místech na Děčínsku. Mezinárodní hudební festival okouzlil posluchače v Děčíně 21. 6., o den později jsme se mohli zavlnit do rytmu jazzu a swingu v Rumburku, Krásné Lípě, České Kamenici, v Jetřichovicích, Hřensku, v Jílovém u Děčína a v německém lázeňském městečku Bad Schandau. Poslední den patřil Bad Schandau, Růžové a Arnolticím.

Ač byla idea stejná jako v předchozích letech a soutěžily mezi sebou nejrůznější big bandy, došlo na festivalu k několika změnám. Jednou z nich bylo posunutí věkové hranice soutěžících. Utkali se tak spolu v jedné kategorii hudebníci mladší pětadvaceti let a v kategorii druhé všichni starší pětadvaceti let.

Návštěvníci festivalu se mohli těšit na hosta z daleka, ruský folklorní soubor Radonica, kromě toho i na Melodybrass Big Band z Chlumce nad Cidlinou, FF Band ZUŠ z Brandýsa nad Labem, zahrál i Městský orchestr mladých z Dolního Benešova a nejeden přítomný užasl nad ladnými pohyby mažoretek Elité Ostrava v modrozlatých úborech. Na závěr zahrála Městská hudba Kynšperk nad Ohří a ani v tomto okamžiku nechyběly mažoretky, tentokrát oděné do červené a žluté. Letos se Mezinárodní hudební festival konal už počtrnácté, ale poprvé bylo Město Rumburk jeho spolupořadatelem, takže jsme za hudbou big bandů a tancem mažoretek nemuseli cestovat do České Kamenice nebo jiné obce na Děčínsku.

Mezinárodní hudební festival se konal pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.                                                                                          pem

Tisk Tisk | E-mail E-mail