Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mohou pracovat lidé s postižením? Samozřejmě!

V dubnu tohoto roku začala Agentura Pondělí realizovat projekt s názvem Individuální podpora na cestě do práce. Za necelé tři měsíce je v projektu zapojeno již dvacet osob, ženy a muži jsou zastoupeni přesně stejným dílem.

„Všem účastníkům je nabízena podpora při hledání práce i při jejím udržení. Ještě před samotným hledáním zaměstnání projde každý tzv. diagnostikou, ta mu pomůže zjistit, které pracovní činnosti zvládne. Máme také job kluby, ty mají za úkol účastníka motivovat a pomoci mu natrénovat různé pracovní dovednosti, například to, jak a kde se práce hledá, jak se připravit na pracovní pohovor a podobně. Současně s podporou účastníků projektu jednáme s možnými budoucími zaměstnavateli. Pokud tedy vše dobře dopadne, mohli by v nejbližší době účastníci projektu začít pracovat třeba v Čokoládovně Mana, v Křinickém pivovaru či na farmě ve Starých Křečanech,“ říká manažerka projektu Eva Dvořáková.

Projekt Individuální podpora na cestě do práce bude realizován po dobu dvou let, za tu dobu by mělo být podpořeno nejméně čtyřicet osob, šestnáct z nich by mělo najít zaměstnání na otevřeném trhu práce. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky.

Agentura Pondělí, která projekt realizuje, je nezisková organizace působící v sociálních službách ve Šluknovském výběžku již od roku 2001. Věnuje se podpoře lidí s různým typem zdravotního postižení. Bližší informace získáte na stránkách www.agenturapondeli.cz, tel. 412 334 046, 775 714 492.

Agentura Pondělí

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail