Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Připravte se na srpnový vpád indiánů do města

Stalo se již tradicí, že se v druhém prázdninovém měsíci po Rumburku rozezní hlasy známých zpěváků, objeví se soutěže pro děti a spousta dalších lákavých akcí. I letos se budou konat Slavnosti města Rumburk, tentokrát v indiánském duchu. Nejvyšší čas představit dětem mayovky, aby je nevyvedl z míry první indián, kterého v Rumburku spatří.

Rumburské slavnosti se budou konat v pátek 16. 8. a v sobotu 17. 8. Laťku zcela jistě nasadí vysoko hned v pátek v 18.00 hod. koncert místní skupiny Náhodou, kterou v 19.00 hod. vystřídá kapela U2 Revival a od 20.30 do 22.00 hod. zahraje kapela Kabát Revival.

V sobotu 17. 8. se hned v 10.00 hod. proženou městem indiáni s koňským povozem. V jejich čele bude náčelník Vinnetou s Ribanou. Průvod se vydá z Parku Rumburské vzpoury na Lužické náměstí a zpět do parku, kde budou slavnosti chvilku před půl jedenáctou dopolední oficiálně zahájeny. Těšit se můžete na indiánské tance, na indiánskou pohádku Příběhy vystřeleného oka, čeká vás i výuka indiánských tanců, děti jistě zaujme soutěžení se Šášou Vášou nebo písničky se Saxanou Petrou Černockou. Z hudby nabízíme Petra Spáleného a Apollo Band, Michala Hrůzu s kapelou, Ewu Farnou s kapelou nebo Aleše Brichtu a ABBand.

V sobotu můžete od 10.00 do 17.00 hod. zavítat do indiánské vesnice do Parku Rumburské vzpoury, kde budou pro děti připraveny soutěže.

Na závěr stojí za zmínku i doprovodný program. V sobotu od 12.00 do 14.00 hod. se můžete pokochat pohledem na historická vozidla na Lužickém náměstí. Výstava Veteránem severem jistě není neznámý pojem. Duchovněji laděné duše si mohou přijít na své v ambitu Lorety, kde se uskuteční výstava Zničené židovské památky severních Čech 1938 – 1989.                                                                       pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail