Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tour de Feminin dle očekávání ovládla Austrálie

feminin

Předpokládaným favoritem letošního ženského cyklistického klání, kterého se účastnilo přes sto vynikajících sportovkyň, byla Austrálie. A odhad byl správný, dvacetiletá Amy Cure zvítězila v celkovém závodě a také dovedla svůj tým k vítězství mezi družstvy. Nakonec získala žlutý, oranžový a bílý trikot.

Pro samotnou vítězku celého závodu to bylo překvapení, protože když zde závodila před dvěma roky, umístila se na šestašedesátém místě, ze kterého na vítězství nemohla ani myslet. Další hvězdou závodu byla Emma Pooley z Velké Británie, která získala stříbrnou medaili. Třetí příčku obsadila Rakušanka Martina Ritter. Nejlepší českou účastnicí byla Pavlína Šulcová, která závodila za reprezentační tým České republiky. Celkově se umístila na dvacátém místě.

Mezi družstvy zazářilo kromě Austrálie ještě Polsko, na bronz dosáhla Ukrajina. Český tým skončil jedenáctý.

Na Tour de Feminin se i letos sešly skvělé cyklistky. Závodit přijely z Velké Británie, Nizozemí, Německa, Ruska, Ukrajiny, Litvy, Polska, Rakouska, ze Švýcarska a z mnoha dalších zemí.

Pro závodnice byly připraveny tratě v celkové délce 424,6 kilometru v pěti etapách. První den patřil nejdelší trase, na které závodnice ujely sto dvanáct kilometrů a podívaly se do nejrůznějších zákoutí Šluknovského výběžku. Nejkratší oproti tomu byla časovka, která se jela třetí den závodu v polské Bogatynii a měřila necelých osmnáct kilometrů.

V průběhu závodu došlo ke třem lehčím zraněním, která byla ošetřena v nemocnici, naštěstí šlo jen o naraženiny a odřeniny.

feminin_starosta

Místostarostka Rumburku Alena Winterová, ředitel závodu Jiří Vích, starosta Starých Křečan František Moravec a starosta Rumburku Jaroslav Trégr při konání čtvrté etapy Tour de Feminin 2013. Foto: ZdeNo

Peloton špatně odbočil

Poslední etapa se mírně zkomplikovala v okamžiku, kdy čelo pelotonu sice jelo po vyznačené trase, ale australský mechanický vůz špatně odbočil v Srbské Kamenici na Růžovou a bohužel ho následovala i druhá část pelotonu. Závod musel být zastaven a cyklistky byly o tři špatně ujeté kilometry vráceny. Podle ředitele závodu Jiřího Vícha byla trať dobře značená. „Spokojeny byly i týmy a norská rozhodčí, která chválila organizaci závodu a závěrečné hodnocení,“ komentuje celý závod jeho ředitel. Až na poslední etapu podle něj vše proběhlo bez problémů. Vích si pochvaloval práci všech policistů, hasičů a dobrovolníků, kteří se na organizaci podíleli ze zcela vlastní iniciativy a bez nároku na odměnu.

Závodnice svištěly Rumburkem

Nad čtvrtou etapou převzal záštitu starosta Rumburku Jaroslav Trégr, cyklistky za odměnu předvedly své umění i v Rumburku a jeho nejbližším okolí. Odstartovaly na Lužickém náměstí, zamířily přes Pražskou ulici do Krásné Lípy, vystoupaly do Zahrad a na Vlčí Horu a přes Brtníky a Staré Křečany se vrátily do Rumburku. Tento okruh musely absolvovat čtyřikrát, aby splnily svůj úkol. Ty nejlepší převzaly po skončení etapy ocenění od Jaroslava Trégra, nechyběla ani místostarostka Rumburku Alena Winterová, přítomen byl i starosta Starých Křečan František Moravec.                                                                                                      pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail