Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

XX. ročník Filipovských olympijských her

Filipovské hry

Dne 18. 6. 2013 se v areálu našeho domova konal již XX. ročník Filipovských olympijských her.

Jako v minulých letech se příprav této události zúčastnili snad všichni zaměstnanci domova. Byly rozeslány pozvánky, osloveni sponzoři, bez kterých by samotná realizace her byla nemožná, vymyšleny soutěže a připraveny všechny rekvizity. Byly nakoupeny suroviny a bylo připraveno celodenní občerstvení pro všechny účastníky, ale i pro ty, kteří se přišli jenom podívat a povzbudit své příbuzné. Oslovili jsme dobrovolníky a studenty z okolních škol, kteří se stali nedílnou součástí této události. Pozvány byly i děti z mateřské školky Slunečnice, které se zúčastnily samotné olympiády a připravily si pěkné vystoupení. O letošní zábavu se postaraly děti z oddílu Judo Rumburk a taneční skupina Rectory Crew Jiříkov. V obou případech se nad jejich uměním tajil dech a všichni sklidili veliký aplaus a obdiv.

Samotné olympiády se zúčastnilo třináct družstev z Ústeckého, Libereckého a Středočeského kraje a Hlavního města Prahy, ale také ze sousedního Polska, odkud přijela hned dvě družstva.

Slunce od ranních hodin hřálo a v 9.30 hod. byli všichni účastníci připraveni na místě. Slavnostní zahájení začalo zapálením olympijského ohně a přivítáním všech účastníků zástupcem města Jiříkova Miroslavem Horákem, místostarostou města Jiříkova a ředitelem organizace Janem Sembdnerem. Organizační záležitosti v průběhu celého dne zajišťovala Kamila Gajdošová a o hudební kulisu se postaral muzikant Jiří Procházka.

Samotné soutěže družstev začaly v 10.00 hod. Soutěžící se v průběhu dvou hodin vystřídali na deseti stanovištích, kde si vyzkoušeli manuální zručnost, potrénovali paměť, prokázali znalosti v oblastech hudby, historie a filmu. Vyzkoušeli si rybářské umění a musím podotknout, že to byl opravdu oříšek, nemají to ti rybáři vůbec jednoduché. I soutěžící se potrápili jak s úlovky, tak s prutem.

Všichni soutěžící, dobrovolníci a zaměstnanci domova si zaslouží veliký obdiv a uznání, protože v horku kolem dvaatřiceti stupňů jistě nebylo vůbec jednoduché být takhle aktivní.

Porota zpracovala výsledky jednotlivců i družstev. Pro první tři nejlepší družstva, pro absolutního vítěze, který nasbíral nejvíce bodů, a pro nejstaršího účastníka XX. FOH byly připraveny ceny. Pořadí bylo poměrně těsné a radost byla veliká.

Na prvním místě se umístilo družstvo Sociální služby města Česká Lípa, které nasbíralo celkem 1253 bodů. Jako druzí skončili zástupci domácího Domova Srdce v dlaních – sociální služby Jiříkov s celkovým počtem 1190 bodů. Na krásném třetím místě skončili soutěžící z Domova Libochovice s 958 body. Soutěžící s datem narození 1923, která přijela z DpS Děčín Kamenická, si zasloužila cenu pro nejstaršího účastníka. Cenu dostala i soutěžící ze Sociálních služeb města Česká
Lípa s největším počtem nasbíraných bodů, bylo jich rovných čtyři sta.
Děkujeme všem sponzorům, kteří se postarali o finanční zajištění a dodali ceny na XX. FOH, a městu Jiříkov za podporu.                                          Kamila Gajdošová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail