Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Malí podnikatelé postižení letošními povodněmi nemusí zoufat

Protokol od pojišťovny nebo obecního úřadu, fotodokumentaci a doklady o nákupu zařízení a o vyřazení původního majetku z evidence. To stačí předložit, aby malí podnikatelé a živnostníci postižení letošními povodněmi získali dotaci až ve výši 300 tisíc korun na obnovu zničeného majetku z programu RESTART 2013, který administruje agentura CzechInvest. Pomoc jde přímo ze státního rozpočtu, k potřebným se dostane rychle a bez zbytečného papírování. Program, který nabízí celkem padesát milionů korun, je součástí sady opatření, která zavedlo Ministerstvo průmyslu a obchodu krátce po červnových povodních.

Pomoc z programu RESTART 2013 je určena především na nákup strojů a zařízení a na technické zhodnocení majetku, kterým se rozumí například stavební úpravy proti zaplavení provozovny v budoucnosti. Podporována je přitom široká škála činností od zpracovatelského průmyslu a stavebnictví přes zemědělskou a lesnickou činnost až po aktivity v oblasti ubytování či pohostinství.

Více informací poskytnou pracovníci všech regionálních poboček agentury CzechInvest. Zájemci mohou také využít bezplatnou linku 800 886 666 nebo e-mail povodne@czechinvest.org. Další informace, včetně formuláře žádosti o podporu, jsou k dispozici na webu agentury CzechInvest.                                 r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail