Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Namasírujte si svaly, další ročník Tour de Zeleňák je za dveřmi

Není to žádná novinka, k začátku září v Rumburku a jeho okolí zkrátka závod Tour de Zeleňák patří. Nejspíš na něm nezazáří hvězdy kalibru Amy Cure, která bodovala na Tour de Feminin, rozhodně se ale budeme celý den bavit s kolem i bez něj. Zapište si do diářů datum 7. 9., start je v 10.00 hodin kde jinde, než u restaurace Zelený strom.

V sobotu 7. 9. se při Tour de Zeleňák utkají cyklisté ať už vážně, nebo jen z legrace či hecu už po devětadvacáté, což svědčí o neutuchající oblibě této akce a neustálém nadšení místních i přespolních seřídit přehazovačky, dofouknout kola a vydat se na Jiříkovskou ulici v Rumburku, aby se v následujících hodinách pěkně zapotili, aby vyhráli, nebo alespoň dojeli do cíle.

Mezi sedmou a devátou hodinou ranní se bude konat prezence a výdej závodních čísel. Každý účastník také musí uhradit startovné, které se liší v závislosti na datu, kdy ho platí. Do 10. 8. nadšenci zaplatí tři sta korun, do 28. 8. o padesát korun více a po 29. 8. rovné čtyři stovky. Platit tedy můžete klidně až na startu, pokud si ještě den před závodem nebudete jisti, zda se budete moci na akci vydat. Startovné vám zajistí startovní číslo, občerstvení včetně guláše, nápoje, půjčení časoměřičského čipu, účast v závodnické tombole a sponzorské předměty.

V jakých kategoriích závodíme

Kategorií je spousta. Jsou to muži do 29, 39, 49, 59 a 69 let. Samostatnou kategorií budou muži nad sedmdesát let. Ženy budou rozděleny do kategorií do 39, 49 a 59 let, samostatně budou soutěžit ženy starší šedesáti let. Pro zařazení je rozhodující ročník narození. Další kategorii budou tvořit účastníci na historických kolech a svou skupinu budou mít i jezdci na koloběžkách.

Kudy se jede

Od Zeleného stromu v Rumburku povede trasa přes Jiříkov a Šluknov do Lipové, do Horní a Dolní Poustevny a přes Vilémov, Mikulášovice, Brtníky, Panský a Staré Křečany zpět do Rumburku. Trasa je dlouhá padesát tři kilometrů, převýšení je téměř sedm set metrů.

Jaký bude program

Od 7.00 do 9.00 se budou rozdávat startovní čísla a čipy. V 9.50 hod. vyjedou na trať jezdci na historických kolech, o pět minut později do pedálů šlápne stará garda a v 10.00 hod. začne hlavní závod. Vyhlášení výsledků by se mělo uskutečnit v 15.00 hod., v 16.30 hod. přijde na řadu tombola pro závodníky a v 18.00 začne kulturní program, kterého by se měly účastnit kapely Už jsme doma, Wrata wod stodoli a František Veselý. Akce bude zakončena tombolou pro diváky, a to ve 22.00 hod.                                                                                               pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail