Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Big Shock! hry se opravdu povedly

Ve dnech 19. – 21. 7. se uskutečnily 1. letní BIG SHOCK! hry v areálu Jedlová a ve Sportovním areálu Jiřetín pod Jedlovou. Hry pořádal spolek Sever v pohybu, který vznikl za účelem rozvoje a podpory sportovních aktivit ve Šluknovském výběžku s dostupností pro širokou veřejnost, ale i pro ty, jež společnost moc nebere a podobné aktivity jsou pro ně téměř nedostupné, jako jsou například děti z dětských domovů, handicapovaní a další.

Proto byl také hned na první ročník pozván Dětský domov Lipová u Šluknova, který se stal zároveň patronem her. „Ubytováni jsme byli ve vlastních stanech, což jsme kvitovali, někdo měl premiéru, jiní zase nostalgicky zavzpomínali, a to takovým způsobem, že pro příští aktivity s jiným druhem ubytování ani nepočítáme. Co se stravy týče, bylo o nás postaráno přímo královsky, snídaně formou bufetu, k obědu domácí guláš, k večeři grilovačka, návdavkem opékání vuřtů. Co více si přát?“ uvedl zástupce Dětského domova Lipová u Šluknova Aleš Hofman.

Deset disciplín bylo rozděleno do tří dnů a hned v pátek začaly boje ve spíše seznamovacím a oťukávacím duchu šipkami a petanque, v sobotu už soupeře nikdo nešetřil a začalo se hned dopoledne lanovým centrem a štafetou v běhu. To vše se uskutečnilo v areálu Jedlová. Po obědě se všichni přemístili do sportovního areálu v Jiřetíně, kde boje pokračovaly tenisem, nohejbalem, ping-pongem a minigolfem. Večer se konala velmi bohatá tombola, kde hlavní cenou byl pobyt v hotelu v Průhonicích, a následovala volná zábava. V neděli přišly na řadu sjezdové káry, každý člen týmu měl možnost sjet si část sjezdovky a na závěr byl měřený úsek a slalom. Poslední disciplínou byla štafeta na závodních koloběžkách. Celé hry uzavřel ceremoniál s vyhlášením, předáním medailí a cen od hlavního sponzora her.

Po různých komplikacích s přihlašováním a odhlašováním se nakonec her zúčastnilo pět týmů, a to Romale Čavale, Blesk Lužických hor, Sever v pohybu, Bobiny a Jedlová a nutno podotknout, že dle ohlasů po skončení her byli všichni velmi spokojeni a odnesli si hezké zážitky. Všem soutěžícím patří poděkování za účast, ale taky obrovská pochvala, že se porvali statečně se všemi disciplínami i přesto, že některé byly dost náročné. Nutno poděkovat také všem sponzorům.

Na závěr bychom si dovolili ocitovat motto, které vedlo spolek lidí Sever v pohybu k výše uvedeným aktivitám: „Na severu Čech v současné době panuje mezi občany obrovské napětí, nenávist a každý krok směřovaný k podpoře lidské interakce povede ke zlepšení této situace a k lepšímu společnému soužití. Tímto bychom chtěli poděkovat za tu skutečnost, že jsme mohli být u zrodu a zároveň patrony akce, která vede ke zlepšení sociálního prostředí ve Šluknovském výběžku, jehož jsme my, děti a vychovatelé z Dětského domova Lipová u Šluknova, nedílnou součástí,“ řekl Aleš Hofman.                                            Michal Vyskočil, -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail