Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cyklistům v oblasti Hřenska slouží úschovna kol

Cyklistům, kteří v Českém Švýcarsku zamíří do atraktivních oblastí soutěsek Kamenice a Pravčické brány, nově slouží úschovna kol v Mezní Louce. Správa národního parku ji zřídila v objektu svého ubytovacího zařízení Celnice. Návštěvníci zde svá kola mohou za mírný poplatek bezpečně odstavit a pěšky pokračovat dále k nejznámějším turistickým cílům národního parku, které s jízdním kolem dosažitelné nejsou.

„Je překvapivé, že navzdory poměrně vysokým počtům cyklistů jsou úschovny kol v obcích národního parku naprostou raritou,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává, že právě proto službu úschovy kol návštěvníkům nyní nabízí.

V současné době možnost bezpečného uložení jízdního kola do úschovny využívá denně několik cykloturistů, správa parku však předpokládá, že vytížení úschovny bude postupně narůstat. Úschovna návštěvníkům slouží v hlavní turistické sezóně od 7.30 do 19.30 hod., ve vedlejší sezóně od 8.00 do 18.30 hod.

Cena: jedno kolo/jeden den = 20 Kč, dvě dospělá + dvě dětská kola (děti do deseti let) = 50 Kč.                                                                                  Tomáš Salov, -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail