Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti volají strážníky kvůli jehlám a stříkačkám

Za povinnou školní docházku totiž mockrát slyší, že pokud někde venku, v prostředcích hromadné dopravy a na jiných místech spatří jehlu, stříkačku nebo obojí, mají být ostražité, rozhodně se nálezu nedotýkat a upozornit někoho staršího. A tak tedy volají na městskou policii a svůj objev hlásí, což je nejlepší řešení.

Mezi nejohroženější lokality patří Palackého a Vrchlického ulice a dopravní hřiště u rumburského domu dětí a mládeže. Na Vrchlického ulici jde konkrétně o soukromý pozemek za geodézií, který je zarostlý a po droze prahnoucí příchozí se v něm snadno schovají, aby měli na svoje radovánky klid. Podle slov ředitele Městské policie Rumburk Václava Němečka by možná stačilo pozemek oplotit a vysekat, aby se v něm fetující necítili tak bezpečně ukrytí. Němeček byl také mile překvapen, že děti, které jehly a stříkačky nacházejí, na ně nesahají. Ne všechny ale musejí být tak moudré a poučené. A potom by šlo o zdraví.

„Měla by se zlepšit práce terénních pracovníků, kteří by měli feťáky aktivně vyhledávat a stříkačky s jehlami jim vyměňovat, protože většina feťáků nepřijde sama od sebe, že chce něco vyměnit. Použité zahodí, jim je to jedno,“ okomentoval situaci na poslední srpnové koordinační poradě Němeček a podělil se o své zkušenosti odjinud: „V Praze chodí terénní pracovníci přímo do squatů, aktivně zasahují a funguje to.“

Tento problém je celoroční, ale v teplejších měsících, kdy se lidé více zdržují venku, je riziko nálezu, v horším případě přímého styku s použitým náčiním drogově závislých, vyšší než obvykle.

Starostu Rumburku Jaroslava Trégra Němečkova zpráva poněkud znepokojila a plánuje setkání s vedoucím rumburského K-centra Vítem Jelínkem. „Naše město K-centrum dost znatelně financuje, za to chceme tedy ale pochopitelně minimalizovat rizika. Budeme muset pracovníky K-centra upozornit, aby zlepšili svou práci v terénu,“ vyjádřil se k problému Trégr.                                                                                                        pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail