Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do nového školního roku startuje i Dům dětí a mládeže Rumburk

Svou činnost v letošním školním roce zahajuje Dům dětí a mládeže Rumburk 23. 9., ale už 16. 9. se můžete přijít podívat na Lužické náměstí na akci s názvem Bavíme se s Domečkem. Od 12.00 do 16.00 hod. zde můžete zjistit, jaké zájmové kroužky Vám i Vašim ratolestem nabídneme, můžete se podívat na některé výrobky, které vznikly v Domě dětí a mládeže, také pro Vás budou připraveny soutěže a ochutnávka cukrové vaty zdarma. V průběhu týdne od úterý 17. 9. Vám vždy od 8.00 hod. po celý den nabídneme pomoc s výběrem kroužku, ukážeme Vám práci v keramické dílně nebo činnost leteckých modelářů, k vidění budou i výrobky z papíru a další.

Nově nabízíme kroužek Dopravní výchova pod vedením lektorky autoškoly Jany Havlíkové, se kterou se děti mohou naučit základy pravidel silničního provozu, jak se zachovat v problematických situacích na veřejných komunikacích, zásady bezpečné a správné jízdy na kole, poznávání dopravních značek. Výuka se bude konat formou her, výukových kartiček.

Novým kroužkem je i Vodníček, kde si děti zadovádí v plaveckém bazénu pod dohledem zkušených plavčic, a taneční kroužek aerobicu pro holky a kluky.

Z dalších nových kroužků nabízíme Zoologii, kde budou děti poznávat zvířata celého světa, kroužek Zálesák, ve kterém se děti naučí orientaci v přírodě, šifrování, tajnému písmu, odlévání stop zvířat a tábornickému vaření. Pro šikovné holky a kluky je určen kroužek Šikulka, ve kterém budeme skládat mozaiky z kachlí, malovat na sklo, vyrábět svíčky, mýdla a zkoušet nové techniky. Kdo rád zpívá, přijde k nám do Sborečku pro děti, který povede sl. Anna Masařová.

Už jste slyšeli o kouzlu Origami? I toto zajímavé a veselé tvoření z papíru na Vás čeká. A mimo to ještě taneční kroužek DanceXtreme pod vedením zkušené instruktorky a lektorky tohoto tance Hedviky Menhardové – novinka z Austrálie, která je divokou směsí takových tanečních stylů jako je house, latina, street dance nebo aerobic,…

Samozřejmě vám nabízíme i kroužky, které u nás mají letitou tradici, třeba keramiku, country pro děti, hru na flétnu, judo a jiné. A aby toho nebylo málo, každé dopoledne pořádáme aktivity pro seniory, mládež i maminky s dětmi, například deskové hry, zpívání pro seniory, hru na kytaru, malování nebo pohybový kroužek pro děti.                                                                                                        DDM, r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail