Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letní tábor v Mařenicích zpříjemnil dětem prázdniny

Letní tábor

I když máme Lužické hory skoro za městem, do letošního roku se nám tam nedařilo sehnat ubytování přijatelných parametrů a ceny. To se konečně změnilo a s více než třiceti dětmi jsme z jiříkovského náměstí a od rumburského nádraží vyrazili 27. 7. do Mařenic. Tam nás čekala budova bývalé školy, kde jsme měli vše, co jsme k našemu čtrnáctidennímu pobytu potřebovali.

Jak si už děti, které s námi jezdí pravidelně, zvykly, hlavní náplní tábora jsou výlety do blízkého i vzdáleného okolí. Vzhledem k tropům, které během tábora panovaly, došlo i na koupání v nedalekém rybníku a také nechyběl výlet do aquaparku ve Starých Splavech. Během prvního výletu, který připravil Aleš Hofman a Tomáš Michlík, jsme navštívili Panskou skálu, děti se podívaly do sklárny v Práchni, kde si mohly vyzkoušet zajímavou práci sklářů. Přes Polevsko jsme došli až pod horu Klíč. Výstup na něj byl celkem náročný, ale výhled z vrcholu byl parádní. Během dalších výletů se děti podívaly na horu Luž i Hvozd, na Jánské kameny a při cestě z výletů se mohly zchladit ve studené vodě přehrady Naděje. Podívali jsme se na vojenské opevnění a navštívili muzeum Čtyřlístku v Doksech. A když se na žádný výlet nešlo, tak bohatý program plný soutěží v okolí školy pro děti připravovali Ivetka Poučová, Míša Garžová, Filip Schmutzer, Denis Pohl a Martin Tančibok.

Během tábora jsme přivítali také několik zajímavých návštěv. Jako první mezi nás zavítala poslankyně Parlamentu Lenka Kohoutová. Hned po příjezdu se zapojila do soutěží jako členka jednoho z družstev. Děti se v přestávce mezi soutěžemi osvěžily melounem od paní poslankyně a následovala diskuze s dětmi, které ji příjemně překvapily znalostmi občanské nauky a položily jí několik všetečných dotazů. Další, kdo se na děti přijel podívat, byl Marek Sklenář, salesiánský vikář. Ten děti seznámil s historií Salesiánů, pod jejichž hlavičkou tábory a další akce pro děti připravujeme. Hodně zajímavá byla návštěva moderátorů rádia Impuls, kteří tábor navštívili v rámci akce, při které stráví každý den po celé léto na jednom táboře. Spolu s námi připravili dětem budíček, zúčastnili se rozcvičky a části dopoledního programu. Během toho několikrát z tábora s dětmi vstoupili do živého vysílání rádia a na webu rádia je i video z tábora. Ještě než se moderátoři Aleš Růžička a Matyáš Kaiser s dětmi rozloučili, tak jim předali několik krabic s dárky.

Spoustu dalších dárků a věcí potřebných k chodu tábora nám věnovalo několik sponzorů, kterým tímto děkujeme. Velké díky a obdiv patří i „posádce“ kuchyně Jitce Garžové a Vlastě Pohlové, které se společně s Lídou Dvořákovou, která celý tábor zorganizovala, staraly perfektně o žaludky všech účastníků tábora.

Ještě jednou velké díky všem dospělým, kteří dětem připravili kvalitní program na dva týdny prázdnin, a to bez nároku na odměnu a ve svém volném čase. Fotografie z tábora najdete na stránkách www.jiříkov.eu a www.skmrumburkjirikov.sdb.cz, kde se na začátku září objeví seznam kroužků a akcí, které se již nyní v Salesiánském klubu mládeže pro děti připravují v novém školním roce.

Jan Dvořák, dobrovolník
Salesiánského klubu mládeže

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail