Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

POMOC BLIŽNÍMU JE TO, CO DĚLÁ ČLOVĚKA ČLOVĚKEM

Verva, s jakou jste se vy, občané Rumburku, pustili do sbírky potřebných věcí, když Česko letos na jaře sužovaly povodně, byla obdivuhodná. Diakonie Broumov si vaší pomoci velmi váží, a proto oslovila město Rumburk, zda by jeho obyvatelé opět nepomohli potřebným, a to věcmi, které už sami nepoužívají a byla by škoda vyhodit je do popelnic.

Diakonie Broumov tentokrát vyhlásila sbírku použitého ošacení a dalších věcí. Darovat můžete dámské, pánské a dětské letní i zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony. Darovat můžete i látky, podmínkou je ale minimálně jeden metr čtvereční, ne tedy odřezky a zbytky. Dále můžete pomoci domácími potřebami, nepoškozeným nádobím, vatovanými a péřovými přikrývkami, polštáři a dekami, veškerou nepoškozenou obuví, fungujícími a kompletními hračkami.

Vybrané věci byste měli zabalit do igelitových pytlů nebo do krabic, aby nedošlo k jejich poškození při transportu.

Diakonie Broumov prosí jen o uvedené věci a upozorňuje, že ve svozu nemůže být znečištěný a vlhký textil, nábytek, nemohou zde být ani jízdní kola a kočárky, ledničky, televize, počítače a jiná elektronika, nedávejte do svozu ani matrace a koberce.

Svoz se bude na Děčínsku konat v týdnu od 21. do 25. 10. Konkrétní den bude upřesněn týden před svozem.

Pokud máte doma některé z vyjmenovaných věcí a rádi byste jimi ještě někomu pomohli, neváhejte, připravte si je a vyčkejte dalších informací ohledně svozu. V případě dotazů volejte na telefonní čísla 224 316 800 nebo 224 317 203.    -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail