Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovsko poctil svou návštěvou Jan Baxant

Šluknovským výběžkem se čas od času mihne více či méně známá osobnost, která stojí za zmínku v médiích. Tentokrát tou osobností byl Mons. Jan Baxant.

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštívil 2. 9. u příležitosti začátku nového školního roku Biskupské gymnázium ve Varnsdorfu a také Schrödingerův institut v Jiříkově. Tyto dvě instituce si nevybral náhodou. Obě totiž zřizuje Litoměřická diecéze, v jejíž čele Baxant stojí.

V aule varnsdorfského gymnázia, která byla plná studentů, biskup zahájil školní rok, studentům popřál hodně štěstí při studiu a vyučujícím požehnal jejich práci. Z Varnsdorfu se nejvyšší představitel katolické církve v Ústeckém kraji vydal do jirkovského kláštera svatého Karla Boromejského, kde má své sídlo Schrödingerův institut.

Zajímal se o veškeré dění v Institutu, o práci zaměstnanců, o formu podpory dětí ze sociálně slabých rodin nebo dětí talentovaných, řeč byla ale také o seniorech a o handicapovaných lidech. Chválil záslužnou práci a snahu změnit svět tak, aby byl zase o něco lepší.

Vedení Institutu nenechalo Baxanta odjet s prázdnou a připravilo pro něj hned tři dárky. Jedním dárkem byl rockový koncert zpěváka Luboše Pospíšila a jeho skupiny 5P, která zahrála v kapli Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Druhým dárkem byl kousek půdy ve skotském hrabství Dunan a třetím dárkem bylo pojmenování hvězdy s kódovým označením STAR S85 GD 8T SYK celým biskupovým jménem.                                                                                                                               r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail