Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Světově unikátní hudba inspirovaná Blízkým i Dálným východem Na Kopečku

Domeček Na Kopečku v září opět otevírá dveře nové sezóně, a to již posedmé. Vedle pravidelných kulturních střed nabízí také jeden koncertní čtvrtek, kdy vystoupí kanadský muzikant Edward Powell, žijící dlouhodobě v Čechách.

Edward je mezinárodně oceňovaným průkopníkem v propojování hudebních vlivů různých kultur. Strávil více než deset let v Orientu studiem u významných hudebních mistrů, a proto je nyní jeho hudba ovlivněna indickými a středovýchodními tóny. Zabývá se také kombinací arabské a turecké hudby.

Edward nejprve studoval v Indii, poté konzervatoř v Římě, kde hrál nějakou dobu pro římskou filharmonii, později sbíral hudební zkušenosti na Blízkém východě. Od roku 2000 vydal Edward šest alb své vlastní tvorby a také vyrobil více než dvacet původních nástrojů, které používá při svých vystoupeních i při nahrávání alb.

Edward se profesionální hudbě věnuje více než třicet let, účinkoval na mnoha veřejných akcích a na festivalech na celém světě. Dnes je považován za jednoho z nejlepších světových hráčů na bezpražcovou kytaru.

Koncert Edwarda Powella, interpreta, skladatele, učitele i tvůrce hudebních nástrojů můžete navštívit 12. 9. od 18.00 hod. Na Kopečku. Více na www.edwardpowell.com a www.domeceknakopecku.cz.                                                                       BáraS

Tisk Tisk | E-mail E-mail