Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

UČENÍ JE CESTA: JEDEN Z PŘÍBĚHŮ

Kostce Krásná Lípa se díky projektu Učení je cesta podařilo poskytnout rekvalifikační kurz dvaceti osobám ze Šluknovského výběžku. Sedmnáct z nich získalo dotované zaměstnání u místních organizací a obcí poskytujících sociální služby. Tito účastníci projektu v tuto chvíli již pracují déle než šest měsíců. Většina z nich se stačila dobře zapracovat a někteří pracovní místo opustili. Nabízíme vám příběh paní Marcely, jedné z účastnic projektu.

Paní Marcele je přes padesát let. Sama ví, že najít si práci není v našem regionu jednoduché a už vůbec ne v pokročilejším věku. „Vždycky mě taková práce v sociálních službách lákala,“ říká. Účastí v projektu tak nejen získala potřebné vzdělání, zaměstnání, ale také možnost praxe v sociálních službách. V současné době pracuje na dotovaném pracovním místě v organizaci White light I. v kontaktním centru v Rumburku. Pracuje s uživateli návykových látek, a to převážně v terénu. „Práce v terénu mi vyhovuje, potřebuji mít dost pohybu,“ chválí si svou nelehkou úlohu v přední linii Marcela. Za krátkou dobu se jí podařilo získat prostory pro výměnu ve Varnsdorfu a zavést terénní program i v Krásné Lípě, kde také zorganizovala přednášku. Za Marcelu mluví její práce, a proto stačí, když její vedoucí Vít Jelínek říká, že je s Marcelou spokojen.

„Jak se dostat z kruhu, kde se opakují veřejně prospěšné práce, nezaměstnanost, nepřijata, nemáte vzdělání, nemáte zkušenosti? Jak neztratit motivaci? Těší mě, že paní Marcele se podařilo najít práci, která ji baví a ještě má sílu pomáhat lidem v těžké životní situaci,“ říká ředitelka Kostky Hana Volfová.

Projekt Učení je cesta (CZ.1.04/3.3.05/ 75.00130) je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, realizátorem projektu je Kostka Krásná Lípa, p. o.

  Petra Vrajová, -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail