Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vedení města navštívilo služebnu rumburské městské policie

policie

Aby se vedení města nesetkávalo stále jen s ředitelem Městské policie Rumburk, navštívil starosta Rumburku Jaroslav Trégr společně s místostarostkou Alenou Winterovou strážníky v úterý 3. 9. na jejich služebně. Ředitel městské policie Václav Němeček před zástupci města strážníkům poděkoval za dosavadní službu, byl spokojený i s výsledkem namátkových nočních kontrol, které sám několikrát vykonal. Pochválil také znovu Ivo Dittricha za skvělou reprezentaci v benchpressu nejen u nás v republice, ale i na mistrovství Evropy na Slovensku. Dodal, že do boje na mistrovství světa mu bude držet palce.

Němeček také vyzdvihl nutnost neustálého proškolování strážníků. „Strážník, který si myslí, že umí všechno, velmi rychle zjistí, že neumí vůbec nic,“ pronesl ve zcela vážném duchu. Městští policisté by tedy neměli usínat na vavřínech a dále na sobě pracovat.

Připomenuty byly i opravné testy fyzické zdatnosti těch strážníků, kteří je na jaře nezvládli, ale také strážníků nově příchozích.

Když Němeček předal slovo starostovi, strážníci si opět poslechli poděkování za svou službu. Trégr jim dal najevo, že vše je na dobré cestě, ale výsledky jejich práce by stále ještě mohly být lepší a že je potřeba na sobě dále pracovat. Řeč byla třeba o novém automobilu pro služební účely městské policie, které by strážníci potřebovali, o tom, že Němeček nastolil nějaký systém a vytvořil hierarchii městské policie, která by měla být zachována i po jeho odchodu. Také vyslovil přání, aby městská policie zrealizovala nápad vlastního sportovního klubu. Někteří strážníci už s prací s dětmi mají zkušenosti a starají se tak o prevenci kriminality mládeže, třeba vyučováním bojového umění nebo vedením florbalového kroužku.

Místostarostka Winterová poděkovala strážníkům především za zřízení pořádku v Palackého ulici a jejím okolí.

Na přetřes se dostalo i věčné téma platů, které strážníkům příliš nestačí a také mají informace o tom, že v jiných městech se platy strážníků pohybují kolem jiné, vyšší částky. Němeček se vyjádřil tak, že za práci, kterou strážníci dělají, by si opravdu zasloužili platy o něco vyšší.                                                                           pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail