Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Projekt Zelený Rumburk pokračuje směle dál

zelený Rumburk

Letos na jaře dostali nezaměstnaní ve věku nad padesát let šanci, kterou by byla škoda nevyužít. Město Rumburk totiž začalo realizovat projekt Zelený Rumburk (CZ.1.04/3.3.05/96.00183), který se zaměřil na přímou intervenci osob znevýhodněných na trhu práce.

Věk nebyl jediným kritériem, roli hrálo i možné sociální vyloučení, nezaměstnanost delší než šest měsíců, nedostatečná kvalifikace.

Do projektu bylo zapojeno dvacet osob, které v nedávné době prošly třídenní bilanční diagnostikou spočívající v psychotestech. Poté všichni účastníci absolvovali motivační kurz Agentury Pondělí v rumburské knihovně a následně osmnáct z nich došlo i k rekvalifikaci na Střední škole zahradnické a zemědělské v Děčíně – Libverdě. Zbývající dva lidé nenastoupili ze zdravotních důvodů.

Po rekvalifikaci dostali všichni osvědčení o dosažených výsledcích svého krátkodobého vzdělávání a od září nastoupí na zkoušku na pracovní místo.

Město Rumburk chce tímto projektem zajistit údržbu městské zeleně a zároveň nabídnout zájemcům práci. Projekt byl zahájen v březnu a potrvá až do ledna 2015. Projekt Zelený Rumburk (CZ.1.04/3.3.05/96.00183.) je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a prostřednictvím státního rozpočtu České republiky. Vyhrazeno je pro něj více než pět milionů korun.                                                              pem

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail