Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ČLOVĚČE, BRAŇ SE!

Kostka Krásná Lípa připravila semináře zaměřené na dluhovou problematiku pod názvem Člověče, braň se! Semináře jsou určeny studentům posledních ročníků středních škol a také seniorům.

Záměrem je zvýšit povědomí žáků posledních ročníků středních škol v oblasti finančních produktů, půjček, úvěrů a hypoték. Interaktivní formou se mohou učit zvažovat své budoucí kroky v oblasti zadlužování. Poskytneme jim informace o exekucích, exekutorech a insolvenčním řízení. Studenti se seznámí s hlavními riziky a triky poskytovatelů půjček. Varovat chceme před nebezpečím pouličních prodejců a před důsledky neplacení třeba jen bagatelních dluhů, jako jsou jízdy na černo, poplatky v nemocnici.

Se seniory budeme diskutovat o nástrahách současného finančního světa, o klamavých reklamách a prodejních akcích a poskytneme jim informace, které jim pomohou odolávat těmto „výhodným nabídkám“ předváděcích akcí a podomních prodejců. Představíme jim techniky vedení rozhovoru a pomůžeme seniorům, aby si uvědomili, kdy a jak jimi prodejci manipulují. Seniorům poskytneme informace o možnosti obrany.

Program bude provázet putovní výstava, připraveny jsou také dva druhy letáků.

Semináře budeme realizovat ve spolupráci se školami, s kluby a domovy pro seniory ve Šluknovském výběžku. Program je podpořen z „ČSOB Nadačního programu vzdělání 2013“.                                                                                                      Bohunka Slaná, r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail