Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nový výstavní prostor v Loretě Rumburk se otevřel veřejnosti

Loreta

Návštěvníci památkově chráněné Lorety Rumburk mohou poprvé vstoupit do dosud nepřístupných částí barokního areálu z 18. století. Veřejnosti se ve středu 18. 9. zpřístupnila nově vybudovaná Expozice církevního umění Šluknovska.

Česko-německý výstavní prostor o rozloze 170 metrů čtverečních vybudovala Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk po dvouleté rekonstrukci ve dvě stě šedesát let staré vstupní budově Lorety. Projekt za 1500000 korun realizovala díky příspěvku z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova prostřednictvím Programu rozvoje venkova České republiky. Nová expozice rozšířila nabídku cestovního ruchu v Českém Švýcarsku. Přístupná je v otevírací době Lorety od úterý do soboty, od dubna do října mezi 10. až 17. hodinou, v zimní sezóně pak od listopadu do března od 9.00 do 16.00 hodin. Vstupné je 50 a 25 korun.

Na podzim 2013 je připravena komentovaná prohlídka nové expozice, při níž se zájemci podrobněji seznámí s jednotlivými exponáty. Prohlídka se v Loretě Rumburk uskuteční ve čtvrtek 24. 10. od 17.00 hodin. Počet míst ve skupině je omezen na deset, nutná je předchozí rezervace na telefonním čísle +420 604 555 922 nebo e-mailové adrese loreta.rumburk@seznam.cz.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail