Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

O atmosféře a klimatu ve školním prostředí

Ve dnech 25. – 26. 9. se uskutečnil na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Rumburku dvoufázový seminář s názvem „Pozitivní cestou aneb Nikdy není pozdě“. Seminář realizovala Pedagogicko-psychologická poradna Rumburk ze získaných prostředků v dotačním řízení MŠMT v rámci primární prevence pro rok 2013.

Akce byla určena především pro metodiky prevence, kteří působí ve školách a školských zařízeních v oblasti Šluknovského výběžku. Nové poznatky, například o vytváření zdravého klimatu ve třídách, citlivějších přístupech k dětem, motivujícím hodnocení dětí aj., se jistě ve spolupráci s ostatními pedagogy a rodiči projeví v samotné praxi. Lektorem semináře byl zkušený pedagog Robert Čapek, který záživnou formou předal zkušenosti z českého a zahraničního školství. V průběhu semináře vyvstávalo mnoho aktuálních otázek, které vedly k živým diskusím.

Jménem Pedagogicko-psychologické poradny bychom chtěli poděkovat za prostory a zázemí, které nám vstřícně poskytl Ladislav Pokorný, ředitel Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie Rumburk.

Eva Michalinová
metodička prevence, PPP Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail