Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po letní pauze se opět sešlo zastupitelstvo města

Sál rumburské knihovny po letní odmlce 26. 9. zase zaplnili zastupitelé města Rumburku, aby projednali, co je třeba. Přítomno bylo osmnáct zastupitelů a program měl osmnáct bodů. Zasedání se linulo v poklidném duchu, dokud nedošlo na majetkové záležitosti, se kterými obyčejně nebývá problém.

Jedním z prvních bodů bylo obeznámení přítomných s činností rady města. Ta se v době, kdy se nekonala zasedání zastupitelstva, zabývala například investičními akcemi ve městě, přijetím dotací na podporu práce nebo na prevenci kriminality.

Poněkud nestandardní průběh mělo projednávání majetkových záležitostí města, tentokrát bylo v řešení několik pozemků na Strážném vrchu. V řadách občanů města seděla nespokojená obyvatelka, která si stěžovala na fakt, že její soused vlastní pozemek, který obchází její dům, obvinila ho dokonce z černé stavby. Vyhrocené sousedské vztahy nejsou bohužel řešitelné na jednom zasedání zastupitelstva, rozzlobená obyvatelka Rumburku se ale nechtěla vzdát a jednajícím zastupitelům neustále skákala do řeči. Upozornění na nevhodnost svého chování vzala v potaz asi až po sedmém pokusu o zklidnění z úst místostarosty Darka Švába, který se snažil udržet standard a úroveň jednání. Dlouho se nestalo, aby se někdo tolik přiblížil vyvedení ze sálu. Řešení problému bylo přesunuto na příští zasedání zastupitelstva. V majetkových záležitostech to byla kolize jedna, nikoli však jediná. Jedna z rodin žijící v Rumburku se ohrazovala proti ceně za pozemek, který město nabízí za 260 korun za metr čtvereční. Vše bylo ihned vysvětleno. Jedná se totiž o cenu, kterou stanovil znalec a cena v tom případě odpovídá povaze pozemku, který není ničím zatížen a jeho cena je tedy přiměřená.

Následoval bod o městské policii a dalším postupu k jejímu lepšímu stavu. Pro strážníky byly pořízeny nové zbraně a víceméně se podařily vyřešit problémy s IT technikou, o kterou se nyní starají specialisté z městského úřadu. Strážníci také absolvují nejedno školení, aby se zdokonalovali, dokonce vzdělávání sami vyhledávají. Mají před sebou třeba záchranářský kurz. Už v polovině října by měla být v provozu kamera na Dobrovského náměstí, kamerový systém tak bude plně funkční a bude možná lepší kontrola nočního Rumburku.

Program zasedání zastupitelstva doplnily i informace z valné hromady Lužické nemocnice a polikliniky, informace z valné hromady Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje a Severočeské vodárenské společnosti.                             pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail