Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Primární preventisté řeší problémy společně

Řešíme to společně

Na setkání primárních preventistů asi před půl rokem vznikl nápad na vytvoření preventivních týmů na školách v Rumburku. Byl vypracován projekt, který byl podán v rámci dotačního programu Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2013, finanční dotace byla přidělena a jeho příjemcem byla Základní škola Tyršova Rumburk. Lektorné pak dofinancovalo Město Rumburk, za což moc děkujeme.

Tak se stalo, že v jeden zářijový víkend se kantoři ze Základní školy Tyršova, Základní školy U Nemocnice, rumburské speciální základní školy, Gymnázia Rumburk a Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie Rumburk sešli ve Starých Splavech na dvoudenním pobytovém semináři. Ze začátku sice byla na někom vidět obava, protože mezi účastníky nebyli jen primární preventisté a řadoví učitelé, ale také řídící pracovníci jednotlivých škol, i ta pak opadla a od pátečního podvečera panovala ve skupině báječná, pohodová atmosféra. Ještě téhož dne se uskutečnil dvouhodinový seminář pod vedením metodičky primární prevence Evy Michalinové a etopeda Zdeňka Staňka, který měl za cíl seznámení týmů a prohloubení spolupráce na jednotlivých školách v Rumburku. V sobotu pak pokračoval hlavní celodenní seminář na téma práce týmů primární prevence na školách, jehož lektorem byl Václav Schön, velmi zkušený přednášející s dlouholetou praxí v oblasti týmové spolupráce.

Cílem celého semináře bylo upevnit a sjednotit vztahy mezi jednotlivými školami v Rumburku v oblasti řešení a pohledu na rizikové jevy, provázanost jednotlivých preventivních programů základních, středních škol a speciální školy, a především naučit týmy pedagogů pracovat společně. Určitě mohu mluvit za velkou většinu zúčastněných, že všechno uvedené bylo naplněno.

Po skončení semináře se na daná témata velmi náruživě diskutovalo až do pozdních večerních hodin. Po náročném víkendu všichni odjížděli ve velké pohodě a nabití energií. Nakonec se většina shodla, že to byl jeden z nejzdařilejších seminářů, který absolvovali, poprvé se vlastně takto neoficiálně sešli zástupci téměř všech škol v Rumburku, kteří dospěli k závěru, že je důležité v těchto setkáních pokračovat a započatou spolupráci prohlubovat.

Všem moc děkuji za skvělý víkend.

Jana Masařová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail