Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Železniční přejezdy na Šluknovsku budou bezpečnější, záleží ale hlavně na řidičích

Železniční přejezdy

Třináct železničních přejezdů ve Šluknovském výběžku by mělo být zmodernizováno. Opravy budou stát skoro sedmdesát milionů korun a větší část zafinancuje Evropská unie.

Investiční akce Správy železniční a dopravní cesty s názvem Přejezdy v úseku Rumburk – Dolní Poustevna odstartovala 18. 9. a jejím smyslem je modernizace třinácti železničních přejezdů. Projekt si klade za cíl zmodernizovat stovky přejezdů a zvýšit tak bezpečnost na silnicích. U některých přejezdů bude modernizace spočívat v rekonstrukci mechanických přejezdových zařízení, někde pro změnu dojde k výstavbě světelného zařízení.

Uvedené železniční přejezdy nebyly vybrány náhodně, jde hlavně o přejezdy označené výstražnými kříži nebo o ty, které jsou zabezpečené mechanickými závorami a obsluhované dopravními zaměstnanci. Obměněna budou i více než čtyřicet let stará zabezpečovací zařízení, která jsou v této době již vysloužilá. Tyto přejezdy by měly být vybaveny moderním světelným přejezdovým zabezpečovacím zařízením. Dojde tak k omezení možnosti lidské chyby, zařízení bude ovládáno automaticky jízdou vlaku. Přejezdy na Šluknovsku patří do čtyř stovek přejezdů, které se Správa železniční a dopravní cesty chystá modernizovat.                                                                                                                                                   pem

Tisk Tisk | E-mail E-mail