Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský Větrník se připojil k oslavě Mezinárodního dne mateřských center

drakiáda

Oslava tohoto dne vznikla u příležitosti desátého výročí založení mezinárodní sítě mateřských center MINE v roce 2000. Jejím smyslem je vzájemné poznávání mateřských center v jiných zemích a také společná komunikace s veřejností. Letošní, tedy čtvrtý ročník Mezinárodního dne mateřských center je zaměřen na Argentinu. Síť mateřských center vyhlásila k této příležitosti podzimní kampaň, Větrníku se však do této kampaně nepodařilo z časových důvodů zapojit.

Podzim je totiž pro každou neziskovou organizaci velmi náročným obdobím, neboť jsou v této době pravidelně vyhlašována dotační řízení na podporu činnosti nestátních neziskových organizací. Letošní září bylo i pro Větrník o to náročnější, že uzávěrky krajského řízení i řízení Ministerstva práce a sociálních věcí padly shodně na jeden termín. Naše sdružení žádá o podporu svých projektů u těchto institucí pravidelně každým rokem, neboť na úspěšnosti žádostí závisí jeho existence. Letošní rok je v historii Větrníku zatím nejúspěšnější, a protože chceme tento trend udržet, věnovali jsme v září většinu energie právě přípravě projektu na rok 2014. Projekt nese název Lepšími rodiči s Větrníkem a jeho podporu oficiálně přislíbilo jak Město Rumburk, tak Krajský úřad Ústeckého kraje.

Snad je tento argument dostačujícím odůvodněním. A přispěje tomu i fakt, že jsme si tento čtvrtek u pomníku Rumburské vzpoury společně užili další báječné odpoledne při drakiádě. Přes nepříznivou předpověď počasí vál ideální vítr, draci lítali jako o závod a všichni odcházeli domů nadšení a příjemně vyvětraní. Nevadilo ani to, že na kopci na druhé straně města probíhala drakiáda domu dětí a mládeže. Desátý říjen se tak stal nejen oslavou mateřských center, ale i rumburským dnem draků!                                                                                                MC Větrník

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail