Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

SENIORSKÁ AKADEMIE NABÍZÍ VZDĚLÁVÁNÍ V RŮZNÝCH OBLASTECH

Pro krásnolipské seniory připravila Kostka Krásná Lípa za podpory města Krásná Lípa v pořadí již druhou Seniorskou akademii, která se uskutečnila v průběhu září a října letošního roku.

Přednášky byly koncipovány tak, aby se jich mohli zúčastnit i občané zdravotně handicapovaní, proto byly vybrány kromě školící místnosti v komunitním centru i prostory DPS v Krásné Lípě pro možnost bezbariérového přístupu. Prostřednictvím lektorů byl seniorům nabídnut soubor sedmi vzdělávacích přednášek. První byla z oblasti ochrany životního prostředí, kde se mohli seznámit s každodenní realitou ochrany přírody, další na téma péče o vlastní zdraví včetně alternativních způsobů prevence či léčby nemocí, dále aktivního využití volného času, jehož součástí byla i názorná ukázka z oblasti využití trekingových holí jako prostředku pro rekreační turistiku. Byla zde možnost vyzkoušet si chůzi s holemi v blízkém okolí. Dále se účastníci mohli seznámit s historií města, viděli také promítnuté dobové fotografie, mohli se nechat zasvětit do tajů cvičení jógy sloužící k zlepšení fyzického i mentálního zdraví. Nechyběla zde ani přednáška s možností seznámit se s počítačem coby prostředkem pro internetovou komunikaci či přednáška o finanční předluženosti s názvem Člověče, braň se, kde se účastníci mohli dozvědět o nástrahách současného finančního světa a také o účinné obraně proti nim.

Absolventi Seniorské akademie obdr-želi z rukou Hany Volfové, ředitelky Kostky Krásná Lípa, Osvědčení o absolvování s drobnými dárky, které věnovali sponzoři. Všichni, kteří si nestihli převzít osvědčení, mají možnost vyzvednout si jej do konce listopadu, a to po předchozí domluvě na tel. 777 291 359 nebo v komunitním centru u paní Vítkové.                                                                                                   vv

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail