Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští občané razantně šetří díky e-aukci. A stačí k tomu málo

 e-aukce

Město Rumburk šlo do e-aukce 29. 8. jako jedno ze sto dvaceti měst a obcí v republice. V celé zemi se zapojilo celkem 3568 domácností, které chtěly ušetřit. Všichni napjatě očekávali vyhodnocení celého projektu, které vám teď můžeme předložit.

V celé České republice se jednalo o elektrickou energii a zemní plyn za celkem 137 milionů korun. Třem a půl tisíce domácností se podařilo dohromady ušetřit téměř čtyřicet milionů korun. V Rumburku se do e-aukce, díky které město slíbilo ušetřit za elektřinu a plyn v řádu desítek procent, zapojilo jednaosmdesát domácností. Za domácnosti bylo sepsáno celkem sto deset smluv na dodávku elektřiny a padesát smluv na dodávku plynu, za podnikatele to bylo osm smluv za elektřinu a pět smluv za plyn.

E-aukce v číslech

Objem elektřiny před aukcí byl celkem u všech přihlášených v Rumburku 1583101 korun a po aukci 1053096, což znamená úsporu 530006 korun. Zemní plyn před aukcí byl o objemu 1079059 korun a po aukci 813896 korun, což je úspora 265163 tisíc korun. Celkový objem dosáhl na číslo 2662160 korun před aukcí, po ní přišla úspora 795169 korun.

Neméně zajímavý je také pohled na to, kolik domácností ušetřilo jaké částky. Co se elektrické energie týče, bez úspor zůstaly v celé republice jen dvě domácnosti, u plynu ušetřili všichni přihlášení. Za elektřinu ušetřilo částky do pěti procent sedm přihlášených subjektů, částky do deseti procent ušetřilo sedmnáct přihlášených subjektů, mezi deseti a patnácti procenty se pohybují úspory osmašedesáti přihlášených, mezi patnácti až dvaceti procenty z původní částky ušetřilo osmnáct přihlášených subjektů. S úsporou vyšší než dvacet procent se setkalo 3013 přihlášených subjektů.

U plynu panovala stejně stoupavá tendence. Úspory do pěti procent zaznamenaly tři subjekty, úspory do deseti procent dva subjekty. Mezi deseti a patnácti procenty se pohybují úspory devětašedesáti subjektů, mezi patnácti a dvaceti procenty je to sto třicet tři subjektů. Nepřehlédnutelných úspor převyšujících dvacet procent původní částky zaznamenalo 1616 subjektů.

Rumburským občanům stačilo k velké úspoře málo

V Rumburku se mohli do e-aukce lidé přihlásit během června a července, konečný termín sběru přihlášek se pro velký zájem dokonce prodlužoval. Stačilo v jednom ze stanovených termínů donést do obřadní síně městského úřadu kopii stávající smlouvy na elektřinu či plyn, kopii ročního vyúčtování a číslo SIPO nebo účtu, ze kterého se strhávají platby za energie. O vše ostatní už se později starali odborníci ze společnosti eCentre.

Pro velký úspěch budeme akci opakovat

Vzhledem k tomu, jak velkých úspor bylo v Rumburku v první aukci dosaženo, rozhodlo se vedení města, že brzy začne pro své občany a podnikatele organizovat její druhé kolo.                                                                                                pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail