Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starosta pokřtil nové hasičské auto, Rumburk získal z dotace i vlastní člun a nové vybavení

hasičské auto

Nový Land Rover Defender lahodným mokem decentně pokropil starosta Rumburku Jaroslav Trégr v sobotu 19. 10. po deváté hodině ranní, hned po nástupu hasičských jednotek. Účastnily se ho jednotky ze čtyř měst, tedy z Rumburku, Varnsdorfu, Seifhennersdorfu a Großschönau.

Ještě před samotným křtem ale Trégr poděkoval místostarostovi Darku Švábovi a také Marcele Doležalové z odboru regionálního rozvoje a investic Městského úřadu Rumburk, kteří na projektu odvedli kus práce. Nový Land Rover Defender 110 STW je drobeček vážící asi tisíc kilogramů, dokáže projet vodou o hloubce větší než jeden metr, vyšplhat se do stoupání o pětačtyřiceti stupních a jeho cena je 1107000 korun, což je částka, kterou se podařilo vysoutěžit. Předpokládaná cena byla téměř dva miliony korun. V jeho vybavení je například elektrický naviják na 4500 kilogramů, sada příslušenství pro naviják, tažný popruh, zvýšené sání vzduchu a jiné vymoženosti. Mimo vůz dostali rumburští hasiči i člun za 589 400 korun. Z financí programu Cíl 3/Ziel 3 byla také uhrazena čerpadla, dále protipovodňové pytle a protipovodňová bariéra, suché obleky, plničky pytlů, krizový nafukovací stan, a vysoušeče v hodnotě 1 558 955 korun.

Hasiči v Rumburku odstartovali den plný akce
Čekalo je totiž druhé praktické a taktické cvičení v rámci projektu Hasiči Varnsdorf, Rumburk, Großschönau, Seifhennersdorf – poskytování vzájemné pomoci z programu Cíl 3/Ziel 3 – přeshraniční spolupráce.

Mezi devátou a půl jedenáctou dopolední předváděli v Rumburku práci s pořízenou technikou, ukazovali čerpadla a stavbu nafukovacího stanu, představili vysoušeče a odvlhčovače. Po půl jedenácté se hasičské jednotky přesunuly do Varnsdorfu na náměstí Edvarda Beneše, kde následovalo slavnostní předvedení nového speciálního hasičského automobilu města Varnsdorf a varnsdorfský starosta Martin Louka zde pronesl několik vět. Mezi půl dvanáctou a jednou hodinou odpolední se na vodní ploše Mašíňáku konalo praktické cvičení a předvedení nově pořízené techniky, k vidění byla i záchrana osob z vodní hladiny, použití suchých obleků a stavba protipovodňových hrází pomocí tandemových pytlů.

Hodinu po poledni se všichni odebrali do Panoramy, kde došlo k ukončení programu, k dispozici zde bylo občerstvení, konala se také konzultace protipovodňové techniky a následovala volná diskuze.                                      pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail