Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sváteční pondělí patřilo v Rumburku moderní gymnastice

Rumburské gymnastky

V pondělí 28. 10. se ve sportovní hale Sportlife centra v Rumburku konal 2. ročník pohárového závodu „Podzimní dráček“ v moderní gymnastice. Uspořádal ho oddíl TJ MG Rumburk a zúčastnila se ho řada oddílů z celé republiky. Závod byl rozdělen do dvou částí. V té dopolední soutěžila družstva pěti kategorií ve společných skladbách s náčiním i bez a odpolední program patřil dvaatřiceti jednotlivkyním v devíti kategoriích volného programu.

I tentokrát šlo v obou programech o úžasnou podívanou, avšak na rozdíl od loňského roku se vítězné putovní poháry za společné skladby rozdělily mezi více oddílů. Máme obrovskou radost, že jeden z nich zůstává doma v Rumburku. Vybojovaly jej totiž naše závodnice v kategorii Nadějí starších. Pod vedením trenérky Šárky Sádovské si děvčata připravila pódiovou skladbu s míči, která je pro tuto kategorii v letošním roce povinným náčiním, a zejména první provedení se jim podařilo zacvičit skvěle. Vzhledem k tomu, jak rychle a dobře se naše gymnastky skamarádily s neposednými míči, existuje reálná šance, že by mohly 16. 11. na oblastním přeboru v Jablonci nad Nisou vybojovat postup na Mistrovství České republiky.

Na své si přišly i jednotlivkyně ve volném programu moderní gymnastiky. Našim závodnicím se podařilo získat celkem šest medailí a všechny si tak za svou píli a snahu zaslouží velikou pochvalu.

Velkým překvapením pro všechny byla nečekaná účast České televize, která k nám přijela natočit reportáž o moderní gymnastice a zdokumentovala celý průběh rumburského Podzimního dráčka. Objeví se v zábavním sportovním pořadu pro děti a mládež Lvíčata a měl by být odvysílán v sobotu 16. 11. Kdo se tedy nedostal přímo na závody, má příležitost si jejich atmosféru přiblížit prostřednictvím České televize.

Uspořádání takové soutěže předchází dlouhé a náročné přípravy. Náš oddíl by se také neobešel bez patřičné pomoci. Rádi bychom proto touto cestou poděkovali všem, kdo se podíleli na jeho přípravě i bezvadném průběhu. Děkujeme za poskytnutí zázemí, dále také za finanční podporu Městu Rumburk a sponzorům, kteří věnovali ceny soutěžícím. Největší dík však patří rodičům závodnic našeho oddílu, kteří se postarali o veškeré materiální, technické a personální zajištění závodů. Podzimní dráček 2013 byl třetím závodem pořádaným naším oddílem, z rodičů se stává dokonale sehraný tým, a tak se již nyní všichni můžeme těšit na další rumburský závod. Ten se bude konat na jaře.            Andrea Semerádová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail