Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ AKCE V RUMBURKU V OBRAZECH

Ke konci se blíží rekonstrukce mostů a také pro mnohé nepříjemná rekonstrukce ulice Dolní. Rekonstrukce bezpečnostního přelivu a části hráze probíhá také na rybníku Cihelna v Antonínově údolí, hotová je už další část hřbitovní zdi. Nahlédnout s námi můžete i do administrativních prostor Lužické nemocnice a polikliniky. Podívat se můžete na novou nemocniční trafostanici a záložní zdroj energie. Zmapovali jsme pro vás také prostory polikliniky, ve kterých brzy vznikne nová lékárna.

stredni

V ulici Střední v současné době pracují hlavně plynaři. Po propojení nové přeložky plynu dojde ke konečné povrchové úpravě, tedy k položení vrchní obrusné vrstvy.

cihelna

V ulici Střední v současné době pracují hlavně plynaři. Po propojení nové přeložky plynu dojde ke konečné povrchové úpravě, tedy k položení vrchní obrusné vrstvy.

mskom

Nebýt nepříjemného zdržení kvůli odpůrci úprav zahrady mohla mít Mateřská škola Komenského nové hřiště již o prázdninách. V současné době jsou již vybudovány nové chodníčky a dopadové plochy, osazeny jsou herní prvky pro děti. Probíhají práce na rekonstrukci oplocení a finálním rovnání terénu.

vodni

Oprava mostu ve Vodní ulici se blíží ke zdárnému cíli. V polovině měsíce došlo k položení nových asfaltových povrchů. Dokončovány jsou krajnice, terénní úpravy, svodidla a zábradlí.

rolnicka

V Rolnické ulici by se v nejbližší době mělo začít jezdit sníženou rychlostí jedním pruhem. I zde jsou položeny nové asfaltové povrchy. Do konce roku dojde ještě k dokončení prací na nátokové straně mostu. Zbývat bude pouze realizace přeložek inženýrských sítí na výtokové straně. Ty budou dokončovány začátkem příštího roku.

bezruc

I most v Bezručově ulici už má na sobě nové asfaltové povrchy. Výstavba byla významně pozdržena kvůli přeložkám inženýrských sítí. Z těch zbývá dokončit pouze přeložku středotlakého plynovodu. Plnému provozu to však bránit nebude.

sukovka

Most v Sukově ulici už je několik týdnů zaasfaltovaný a průjezdný, dodělávají se ještě ručně skládané gabionové zdi, dochází k dláždění koryta potoka a k terénním úpravám.

hrbitov

Úpravy hřbitovní zdi jsou pro tuto chvíli dokončeny. Vrchní, světlé panely kontrastní ke zbytku zdi jsou odlity nové a jsou pískovcové.

kancelar zasedacka

Prostory výpočetního střediska nemocnice jsou jednoduché, vkusné a hlavně funkční. K dispozici mají zaměstnanci nemocnice i školící a zasedací místnost, kde se konají porady, školení a jednou za dva měsíce se zde scházejí ředitelé nemocnic z celého kraje.

mozek

Přes tento počítačový „mozek“ nemocnice protečou veškeré informace o všem, co v nemocnici proběhne.

polca

V budově polikliniky vznikne na přelomu roku nová lékárna. Z ambulancí odchozí tak nebudou muset dlouze přemýšlet, do které lékárny to mají nejblíže. To, jestli pro ně bude lékárna i cenově nejvýhodnější, ukáže čas.

agregator agregator2 agregator3

Areál chirurgie rumburské nemocnice už má nové trafo i nový záložní zdroj energie, který nemocnici v případě výpadku dodávky elektrické energie udrží celou v provozu. K obnovení dodávek elektrické energie dojde díky nové technologii během několika vteřin, to znamená, že si výpadku personál s pacienty ani nemusí všimnout a nemusí z něj mít strach. Starý záložní zdroj dosloužil. Svou funkci plnil už od roku 1972.

Tisk Tisk | E-mail E-mail