Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Anežka Drahotová se umístila devátá v anketě Atlet roku 2013

Anežka Drahotová

Do první desítky ankety se probojovala s takovými českými atletickými velikány, jako jsou Lukáš Melich, Vítězslav Veselý nebo Zuzana Hejnová. Drahotová ale ovládla kategorie Objev roku a Junior roku. Aby toho nebylo málo, její trenér Ivo Piták se umístil čtvrtý v kategorii Trenér roku.

Experti z Mezinárodní asociace atletických federací nejprve vybrali deset mužů a deset žen, o kterých si mysleli, že by měli mít šanci získat titul Atlet roku 2013. Tento předvýběr následně předložili tzv. rodině Mezinárodní asociace atletických federací, kterou tvoří vedení mezinárodní asociace, komise a zaměstnanci asociace, zástupci členských federací, ředitelé mítinků, novináři a jiní. Ti vybrali deset atletů, které následně bodovali. Rozhodujících bylo 156 a 9. 11. konečně vybrali.

Anežka Drahotová pokořila v kategorii Objev roku druhého Ladislava Prášila jen o tři body, ale v kategorii Junior roku měla před druhým Janem Doležalem suverénní náskok sto deseti bodů.

Krátce o anketě

Během své historie prošla anketa Atlet roku v Československu a později v České republice řadou změn týkajících se soutěžních kategorií. Poprvé se u nás nejlepší atlet vyhlašoval v roce 1962, od té doby byla anketa jednou přerušena.

Vůbec nejvíce prvenství v anketě mají na svém kontě koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Po šesti získali diskaři Ludvík Daněk, Imrich Bugár, běžkyně Jarmila Kratochvílová a oštěpařka Barbora Špotáková.

atletika.cz, pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail