Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kornelius Novak – motorkář nebo duchovní?

V říjnu navštívil Rumburk německý misionář Kornelius Novak. Během svého pobytu na Šluknovsku mimo jiné navštívil dětský domov se školou v Jiříkově a denně promlouval na Lužickém náměstí, kde také zval na své večerní přednášky v Městské knihovně Rumburk a hovořil se zájemci o rozhovor. Jeho zřejmě nejzajímavějším tématem je osobní příběh, který posluchačům odkrývá jeho vlastní cestu k Bohu. Dále se zabývá některými etickými tématy a také velice zajímavým a fundovaným způsobem ukazuje, že víra v Boha je i v dnešní době rozumnou alternativou a moudrou životní volbou.

Kornelius Novak je bývalý vicemistr Německa v kulturistice, motorkář a barový vyhazovač. Po určitých zásadních změnách ve svém životě se rozhodl pro absolvování biblické školy a v současné době pracuje jako misionář na plný úvazek. V minulosti pracoval řadu let jako pastor mezi motorkářskými gangy v Německu a osobně zná téměř celou jejich kriminální scénu. Napsal také řadu zajímavých knih, které byly během jeho odpoledních vystoupení na Lužickém náměstí a večerních přednášek v Rumburku k dispozici zdarma. Každý si tak mohl jeho nejčtenější knihu autentických životních příběhů Křížem krážem spolu s Novým zákonem odnést domů. Knihy je možné objednat na e-mailové adrese: mirosla.vbisek@gmail.com nebo na tel. č. 739 345 675. Také záznam přednášek Kornelia Novaka je možné objednat na zmíněné e-mailové adrese či telefonním čísle.

V návaznosti na přednášky probíhá každé úterý od 18.30 hod. posezení nad Biblí, kde je možné diskutovat různá životní témata. Tato posezení jsou určena nejen pro účastníky přednášek, ale pro zájemce z širokých řad veřejnosti. Probíhají ve sborovém domě Církve adventistů sedmého dne, Třída 9. května 858, Rumburk. Informace lze nalézt též na webových stránkách http://rumburk.casd.cz.

Miroslav Bísek
duchovní církve adventistů

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail